RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezes sądu oskarżał dziennikarzy TVP. Zapłaci z własnej kieszeni?

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację Sądu Okręgowego w Szczecinie przeciwko redaktorowi naczelnemu Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Chodzi o jeden z materiałów w programie „Kasta”. Mecenas Artur Wdowczyk podkreśla, że wniosek sądu o sprostowanie i pozew zawierały wiele błędów, a teraz koszt zostanie pokryty z kieszeni podatników.

Polacy chcą karania celebrytów. Prawnik wskazuje na ważny problem

Kolejna gwiazda została złapana na łamaniu prawa. Polacy debatują o zaostrzaniu kar dla piratów drogowych i oceniają, że celebrytom wolno więcej....

zobacz więcej

Sąd Apelacyjny w Warszawie ocenił, że TVP nie musi zamieszczać sprostowania dotyczącego jednego z odcinków programu „Kasta”, emitowanego na antenie TVP Info.

O sprostowanie wystąpił Sąd Okręgowy w Szczecinie, a miało ono dotyczyć nieprawdziwych informacji zamieszczonych w odcinku wyemitowanym 7 lutego 2020 roku.

Zobacz także ->  SN zajmował się frankowiczami. Sprawy nie rostrzygnął, wysłał pytania do TSUE ws. sędziów

– Pierwszy raz spotkałem się z tym, że sąd pozywa media, a do tego jeszcze przegrywa – powiedział mecenas Artur Wdowczyk.

Adwokat podkreślił, że sprostowanie jest uznawane za instytucję „banalnie prostą”. – Niestety, sam wniosek o sprostowanie i pozew zawierały bardzo wiele błędów, co potwierdziły Sąd Okręgowy i Sąd Apelacyjny. Stąd też takie rozstrzygnięcie – zaznaczył.

Prokurator podejrzany o wzięcie 1 mln zł łapówki zwolniony z aresztu. Kuriozalny powód

Sędzia Marta Pilśnik z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia zwolniła z aresztu prokuratora Andrzeja Z., oskarżonego o potężną korupcję i...

zobacz więcej

W rozmowie z TVP Info Wdowczyk dodał, że zdaniem sądu nie było podstaw do zamieszenia sprostowania przy tym konkretnym programie.

– Dla mnie jest zastanawiające i chyba ktoś powinien się tym zainteresować, bo Sąd Okręgowy w Szczecinie poniósł pewne koszty. To są pieniądze nasze, czyli podatników, a teraz ktoś będzie musiał zapłacić za ten błędny pozew – zaznaczył prawnik.

Zobacz także ->  Wójcik: Dzieci, o które przez cztery lata toczyła się walka, zostają w Polsce

„Ciekawe czy prezes sądu, który publicznie oskarżał dziennikarzy TVP o fałszerstwo, zapłaci z własnej kieszeni koszty postępowania sądowego?” – zapytał również szef TAI Jarosław Olechowski.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej