RAPORT

Wojna na Ukrainie

Atak na biuro PiS w Krakowie. Sprawca został zatrzymany

Policjanci z Krakowa zatrzymali mężczyznę, który zdewastował biuro małopolskiego Prawa i Sprawiedliwości. To 35-letni mieszkaniec tego miasta. Usłyszał zarzuty, grozi mu więzienie.

Dewastacja kolejnego biura PiS. „Co będzie następne? Nóż?”

Małopolskie biuro Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie zostało zdewastowane przez nieznanego mężczyznę. „Co będzie następne? Nóż?” – pyta...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w nocy 21 sierpnia w biurze PiS przy ul. Retoryka. O sprawie informował w rozmowie z portalem tvp.info wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki.

Jak relacjonował polityk, sprawca ataku „w furii zdewastował drzwi młotkiem i roztarł na wejściu nieznane substancje”. „Akcja wygląda na zaplanowaną” – dodał.

– Mężczyzna wchodzi, kręci się, wyciąga coś z plecaka i smaruje drzwi biura i ścianę. Później wyciąga młotek i w nienawistnym szale demoluje drzwi – mówił Drewnicki dodając, że mężczyzna nie zdołał dostać się do środka i po chwili uciekł.

„Do tego prowadzi szczucie totalnej opozycji, jesteście z siebie dumni? Co będzie następne? Nóż?” – pisał radny.

Ekspert o języku PO: dehumanizacja przeciwnika, próba generalna przed atakiem na rząd

Zaczęło się od „moherowych beretów”, wprowadzonych przez formację Tuska dekady temu; później pomysłem było „odbierz babci dowód”. Teraz tamto...

zobacz więcej

W komunikacie policji czytamy, że funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli dowody, w tym nagranie monitoringu.

Mimo tego, że sprawca był zamaskowany, policjanci zdołali ustalić jego tożsamość.

„1 września w godzinach popołudniowych w okolicy krakowskich Czyżyn br. wylegitymowali na ulicy i zatrzymali zaskoczonego 35-latka z Krakowa. W trakcie przesłuchania w komisariacie zatrzymany przyznał się do zniszczenia młotkiem drzwi biura poselskiego, swój czyn tłumacząc reprezentowaniem odmiennych poglądów politycznych” – wskazano.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście-Zachód zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 35-latka czeka sądowy finał sprawy. Za zniszczenie mienia grozi mu kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej