RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Byli członkowie Porozumienia Gowina założyli stowarzyszenie

Marcin Ociepa (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Marcin Ociepa (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Byli członkowie Porozumienia Jarosława Gowina założyli stowarzyszenie „OdNowa Rzeczypospolitej Polskiej”. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa.

Jest decyzja. Porozumienie Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę

Decyzją Zarządu Krajowego Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z klubu PiS i utworzą...

zobacz więcej

Ociepa wyjaśnił, że stowarzyszenie będzie działać w ramach Zjednoczonej Prawicy. Mówił, że celem „OdNowy” jest zbudowanie ogólnopolskiego ruchu społecznego i zdefiniowania na nowo debaty publicznej, życia publicznego, wartości.

– Czyli jednym słowem – odnowa Rzeczpospolitej, odnowa debaty publicznej, odnowa podejścia do współpracy rządu z samorządem i trzy priorytety: rozwój, bezpieczeństwo, samorządność – wyjaśniał.

Marcin Ociepa powiedział, że stowarzyszenie będzie częścią klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

– Nic się nie zmienia u nas, myśmy nigdzie nie wystąpili – mówił. Zapowiedział, że w relacjach z PiS-em stowarzyszenie będzie występowało jako grupa. Dodał, że pozostając częścią Zjednoczonej Prawicy, będą głosowali w parlamencie tak jak Prawo i Sprawiedliwość.

Stowarzyszenie „OdNowa” tworzą posłowie Marcin Ociepa, Anna Dąbrowska-Banaszek, Grzegorz Piechowak, Wojciech Murdzek i Andrzej Gut-Mostowy oraz senator Tadeusz Kopeć. Pełniącym obowiązki przewodniczącego jest Marcin Ociepa.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej