RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Znaleziono ciało kobiety. Czuwał przy niej wierny pies

Tragiczny finał poszukiwań młodej Niemki (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)
Tragiczny finał poszukiwań młodej Niemki (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)

W Tatrach Słowackich odnaleziono ciało turystki z Niemiec. Kobieta miała 28 lat. Przy jej ciele czuwał pies, z którym spacerowała po górach.

Dziennikarz TVN zaapelował do Polaków o jedność. Kolenda-Zaleska zszokowana

„Zabrzmię pompatycznie, ale szczerze: Polska jest naszym wspólnym krajem!” – napisał w sieci dziennikarz TVN Krzysztof Skórzyński. W momencie, gdy...

zobacz więcej

W środę podczas wędrówki po górach 28–latka z Niemiec zadzwoniła na polski numer alarmowy 112. Przekazała, że ma problem z nogą i potrzebuje pomocy.

Połączenie zostało zerwane i nie udało się nawiązać z nią kontaktu.

Zobacz także:   Intensywne opady na Podkarpaciu. Przekroczone stany alarmowe [WIDEO]

Próby namierzenia telefonu podejmowano wielokrotnie. Pierwsze z nich wskazały rejon Gołkowic Górnych koło Starego Sącza. Chociaż służby ruszyły na miejsce, nikogo tam nie odnaleziono. Potem identyczny scenariusz miał miejsce w obszarze Jankulakowskiego Wierchu koło Białki Tatrzańskiej.

– Kolejna informacja od policji mówiła o tym, że poszukiwana kobieta mogła zatrzymać się w jednym z pensjonatów na Słowacji i w schronisku Chata Zamkowskiego w Tatrach. Nasz dyspozytor zadzwonił na Słowację i ustalił, że rzeczywiście nocowała w Chacie Zamkowskiego i zamierzała przez góry przejść do innego schroniska Chata Zbójnicka i potem do kolejnego, Śląski Dom – przekazał kierownik dyżurny TOPR Widold Cikowski cytowany przez RMF FM.

Ogrodzenie na granicy z Białorusią. Wyborcy KO zmieniają zdanie [SONDAŻ]

Coraz więcej osób popiera decyzję o budowie ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej, które zatrzyma napływ nielegalnych migrantów zwożonych przez...

zobacz więcej

Dopiero w czwartek przypadkowy turysta odnalazł ciało kobiety w rejonie Rohatki i Polskiego Grzebienia w Tatrach Słowackich.

Przy ciele kobiety czuwał jej pies.

Zobacz także:   W Tatrach spadł śnieg. Toprowcy ostrzegają turystów

Transportem zwłok zajęli się ratownicy Horskiej Zachrannej Służby ze Słowacji. Zabrali także psa Niemki, został przekazany słowackiej policji.

Trwa wyjaśnianie, co było powodem tragedii. Służby badają różne wątki. Sprawdzane jest również to, dlaczego lokalizacja telefonu wskazywała na różne miejsca.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej