RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Szydło mocno o decyzji KE: bezprecedensowy nacisk na Polskę

Beata Szydło o KPO (fot. European Union 2021, EP, Jean-Christophe VERHAEGEN)
Beata Szydło o KPO (fot. European Union 2021, EP, Jean-Christophe VERHAEGEN)

Komisja Europejska przekazała, że wstrzymuje się z akceptacją polskiego Planu Odbudowy. Decyzja Brukseli spotkała się ze stanowczą reakcją europoseł PiS Beaty Szydło, która oceniła to jako „próbę ingerencji w niezależność naszego systemu prawnego”.

Opozycja w Turcji i w Polsce. Wymowne zestawienie byłego ambasadora

Były premier Donald Tusk zasugerował w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych, że Komisja Europejska nie wypłaci Polsce miliardów...

zobacz więcej

„Członek Komisji Europejskiej stwierdził, że pieniądze z Krajowego Plany Odbudowy dla Polski zostają wstrzymane z powodu rozprawy przed polskim Trybunałem Konstytucyjnym” – napisała na Twitterze Beata Szydło.

To otwarty, bezprecedensowy nacisk na Polskę i próba ingerencji w niezależność naszego systemu prawnego” – skomentowała.

Wcześniej komisarz Unii Europejskiej do spraw gospodarczych Paolo Gentiloni potwierdził, że Bruksela wstrzymuje się z akceptacją polskiego Planu Odbudowy.

Zobacz także:   Unia zwleka z akceptacją KPO. Buda: Nie ma decyzji o odrzuceniu lub zawieszeniu środków

Powiedział w Parlamencie Europejskim, że jest to związane z dyskusją o nadrzędności prawa unijnego w Polsce. Co ważne, wydłuża to procedurę zatwierdzenia funduszy, ale nie powoduje odebrania Polsce 57 mld euro.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej