RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ujawniono majątek Szymona Hołowni. Kwoty robią wrażenie

Co posiada były prezenter TVN? (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)
Co posiada były prezenter TVN? (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)

Szymon Hołownia, lider Polski 2050, jest właścicielem nieruchomości o wartości kilku milionów złotych. Polityk jeździ samochodem z trzylitrowym silnikiem Diesla – wynika z ustaleń Wirtualnej Polski. W ostatnich latach dokonał szeregu transakcji, ma też sporą posiadłość na Podlasiu.

„Kaplica” Giertycha. Krzyczał, że ma „dekret z Watykanu”

Podczas rewizji w posiadłości Romana Giertycha nie sprawdzono jednej z sal – ustalił portal tvp.info. Powód? Były prezes Ligi Polskich Rodzin...

zobacz więcej

Lider Polski 2050 w związku z tym, że nigdy nie pełnił funkcji publicznych, nie musiał wypełniać oświadczeń o swoim majątku. Hołownia nigdy nie zdecydował się też ujawnić, ile rzeczywiście posiada.

„Przepisy jasno precyzują, kto i kiedy jest zobowiązany do składania oświadczeń majątkowych. Na razie Szymon Hołownia nie podlega temu obowiązkowi. Wielokrotnie deklarował on, że będzie postępował zgodnie z literą prawa” – odpowiedział na pytanie WP Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050.

Szymon Hołownia. Co posiada?


Z informacji uzyskanych przez autorów publikacji wynika, że Szymon Hołownia „bez wątpienia jest zamożnym człowiekiem”. Warto zaznaczyć, że na ten obraz nie składają się informacje np. o pieniądzach trzymanych w gotówce bądź na bankowych rachunkach; tego nie dało się zweryfikować.

Zaznaczono, że Hołownia nie figuruje w żadnych spółkach kapitałowych zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym; jego nazwisko jest tylko w kilku fundacjach.

Fatalne wieści dla Hołowni. „Moment przełomu”

To moment przełomu dla Szymona Hołowni – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz. Ocenił, że prawdopodobny jest scenariusz, w...

zobacz więcej

Jak czytamy w artykule WP, Hołownia jeździ „BMW 530d Touring (G31) z 3-litrowym silnikiem Diesla” i mieszka w domu pod Warszawą. Ponadto polityk pracuje w apartamencie w centrum stolicy.

Dziennikarze twierdzą, że w listopadzie 2015 r. Hołownia sprzedał za 1,7 mln zł 90-metrowe mieszkanie wraz z miejscem postojowym w apartamentowcu na warszawskim Powiślu. Z kolei w marcu 2015 r. za 670 tys. sprzedał 100-metrowe mieszkanie w bloku w warszawskiej dzielnicy Wawer.

Oprócz sprzedaży dwóch mieszkań Hołownia wraz z żoną kupił „za 2 mln zł dom na zamkniętym osiedlu w Otwocku, niemal tuż nad przepływającą przez podwarszawskie miasteczko rzeką Świder”. Działka, na której znajduje się dom, ma 1500 mkw. Dom ma powierzchnię ponad 200 mkw.

Jak wskazano, nieruchomość obciąża hipoteka w wysokości 3 107 287 zł z tytułu kredytu udzielonego przez jeden z banków.

Migranci zwożeni na granicę. Zaskakująca wypowiedź Hołowni

Jeżeli widzi się potrzebującego na żywo, przy sobie, w odległości kilku metrów, to trzeba się kierować po prostu sercem – ocenił lider Polski 2050...

zobacz więcej

Oprócz tego małżeństwo ma 64-metrowe mieszkanie w apartamentowcu na warszawskim Powiślu, które kupiło w maju 2018 r. „Transakcja zawarta wiosną 2018 r. opiewała na 940 tys. zł. Mieszkanie obciążone jest hipoteką na kwotę 1,5 mln zł z tytułu kredytu udzielonego przez mBank” – opisuje WP.

Szymon Hołownia jest też właścicielem działki o powierzchni 0,6 hektara w powiecie sokólskim na Podlasiu, na której stoi 120-metrowy dom i zabudowania gospodarcze. W 2012 r. za 22 tys. Hołownia dokupił dodatkowy hektar wokół swojej posiadłości.

„Rzeczoznawca majątkowy, który na naszą prośbę wycenił podlaską posiadłość byłej gwiazdy TVN, oszacował wartość działek, domu i budynków gospodarczych na 900 tys. zł. W przeciwieństwie do domu w Otwocku i mieszkania w Warszawie, nieruchomości na Podlasiu są wyłączną własnością Szymona Hołowni. Nie obciąża ich żadna hipoteka” – czytamy.

Na koniec podkreślono, że w sumie Szymon Hołownia „posiada dom oraz mieszkanie, które są współwłasnością z żoną Urszulą, oraz samodzielnie posiadłość na Podlasiu. Ich łączna wartość według szacunków rzeczoznawców oraz cen transakcyjnych to 3,84 mln zł (częściowo na kredyt)”.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej