RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kolejny wypadek auta Tesli z systemem zaawansowanego wspomagania kierowcy

Producent ostrzega, że system nie zwalnia kierowcy z panowania nad sytuacją (fot. George Rose/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Producent ostrzega, że system nie zwalnia kierowcy z panowania nad sytuacją (fot. George Rose/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Amerykańska agencja bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) poinformowała o 12. wypadku samochodu Tesli z systemem zaawansowanego wspomagania kierowcy podczas jazdy. 16 sierpnia NHTSA podała, że po 11 zarejestrowanych wypadkach wszczęte zostało śledztwo dotyczące aut Tesla z systemem Autopilot.

Sołowow z Solorzem wspólnie zbudują elektrownię jądrową

Zygmunt Solorz i Michał Sołowow chcą wspólnie zbudować elektrownię jądrową na bazie aktywów ZE PAK. Na elektrownię złoży się od czterech do sześciu...

zobacz więcej

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Do wypadku doszło w Orlando w stanie Floryda – poinformowała amerykańska agencja, a do Tesli wysłano 11-stronicowy list z pytaniami dotyczącymi śledztwa. W razie niewystarczających odpowiedzi ze strony koncernu samochodowego NHTSA podkreśla, że może nałożyć na niego karę ponad 114 mln dolarów.

Tesla Autopilot pozwala utrzymywać pojazd na właściwym pasie i w bezpiecznej odległości od innych samochodów. System może też samodzielnie zmienić pas ruchu, przyśpieszać i hamować.

Amerykański koncern wielokrotnie powtarzał, że rozwiązanie ma jedynie pomagać kierowcy, którzy musi zachować ostrożność i być gotowym do interwencji w razie potrzeby.

We wszystkich 12 wypadkach samochodów Tesli zginęła jedna osoba, a co najmniej 17 zostało rannych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej