RAPORT

Pogarda

Paraolimpiada. Mamy kolejny medal! Sukces tenisistów stołowych

Tomasz Jakimczuk (na zdjęciu) i Rafał Czuper zdobyli brąz (fot. Forum/Reuters/BERNADETT SZABO)
Tomasz Jakimczuk (na zdjęciu) i Rafał Czuper zdobyli brąz (fot. Forum/Reuters/BERNADETT SZABO)

Najnowsze

Popularne

Grający na wózkach Tomasz Jakimczuk i Rafał Czuper zdobyli brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w turnieju drużynowym w tenisie stołowym (kl. 1-2). To 17. krążek Biało-Czerwonych w zawodach w Tokio.

Rafał Czuper srebrnym medalistą igrzysk paraolimpijskich

Grający na wózku tenisista stołowy Rafał Czuper (klasa 2) powtórzył osiągnięcie z igrzysk w Rio de Janeiro i zdobył srebrny medal w paraolimpiadzie...

zobacz więcej

W środowym półfinale Polacy przegrali z duetem z Korei Południowej Park Jin Cheol, Cha Soo Yong 1:2. Mecz składa się z debla i dwóch singli.

Wcześniej tego samego dnia brąz wywalczyła też pływaczka Oliwia Jabłońska na dystansie 400 metrów stylem dowolnym (klasa 10).

Sukcesu Polakom pogratulowali na Twitterze prezydent Andrzej Duda i wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Polacy mają 17 medali (3-4-10) na tokijskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Na najwyższym stopniu podium stanęli: tenisista stołowy Patryk Chojnowski (klasa 10) oraz lekkoatleci - Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.

W środę medal zapewniły sobie również pingpongistki Natalia Partyka i Karolina Pęk, które pokonały w półfinale (kl. 9-10) Brazylię 2:0.

Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany Biało-Czerwonym. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej