RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Rusza w festiwal filmowy w Wenecji. Polski obraz powalczy o Złotego Lwa

Wyświetlonych zostanie 20 filmów konkursowych (fot. PAP/EPA/CLAUDIO ONORATI)
Wyświetlonych zostanie 20 filmów konkursowych (fot. PAP/EPA/CLAUDIO ONORATI)

W środę rozpoczyna się 78. festiwal filmowy w Wenecji. W konkursie głównym wystartuje polski film „Żeby nie było śladów” Jana Pawła Matuszyńskiego o zamordowaniu przez milicję w czasie stanu wojennego maturzysty Grzegorza Przemyka.

„Mistrz” wchodzi do kin. Reżyser: To hołd dla „Teddy'ego” i dzieci, które zginęły w Auschwitz

W piątek wchodzi do kin film „Mistrz” Macieja Barczewskiego. W czwartek odbyła się jego premiera. To historia pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego,...

zobacz więcej

Dyrektor festiwalu Alberto Barbera powiedział, że konkurs będzie walką filmów włoskich z produkcjami największych wytwórni Hollywoodu.

– Temat dominujący to sytuacja kobiet. Dziś nie może być inaczej. Mało jest o COVID-19. Reżyserzy powrócili do opowiadania historii dotyczących teraźniejszości i przyszłości – wyjaśnił.

Wśród 20 filmów konkursowych są filmy Pedro Almodovara i Poalo Sorrentino. Przewodniczącym jury jest w tym roku koreański reżyser Bong Joon Ho, którego film „Parasite” zdobył w zeszłym roku cztery Oscary.

Z filmów pozakonkursowych z wielkim zainteresowaniem oczekiwane jest dzieło Ridleya Scotta „Ostatni pojedynek”. Na festiwal przybyli m.in. Penelope Cruz i Antonio Banderas.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej