RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Pan Zbigniew uprawia pomidory giganty. Zdradził ich sekret [WIDEO]

Do jednej porcji spaghetti potrzebne są trzy-cztery pomidory. W zielonogórskiej Raculi dużą porcję sosu do makaronu można zrobić z jednego. Kilogramowe sztuki od lat hoduje Zbigniew Oleksiejuk. A smakiem czerwonych i żółtych pomidorów zachwycają się też sąsiedzi.

Przebadali jedną z najdawniej uprawianych roślin. Jest bardzo zdrowa

Spożycie prosa (z którego otrzymuje się kaszę jaglaną) może obniżyć poziom cholesterolu całkowitego, triacylogliceroli (powszechnie znanych jako...

zobacz więcej

Kilogramowy pomidor nie jest rekordzistą. Zbigniew Oleksiejuk zbierał już sztuki o pół kilograma cięższe. Rosły na 3,5-metrowych krzakach. Właściciel przydomowego ogródka zapewnia, że wszystko jest naturalne od nasion – po uprawę.

Pomidory z ogródka pana Zbigniewa są nie tylko wyjątkowo okazałe, ale też smaczne. Ich jakość gwarantuje legenda zielonogórskiego żużla Andrzej Huszcza, który nie jednego pomidora giganta zjadł, bo mieszka obok.

Jak podkreśla właściciel pomidorów gigantów, takie efekty można uzyskać bardzo prosto. Wystarczy odpowiednio opiekować się krzakami. I ograniczyć chemię.

Oleksiejuk chce swoje pomidory zgłosić do Księgi Rekordów Guinnessa. Zanim trafią do słoików.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej