RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Intensywne opady na Podkarpaciu. Przekroczone stany alarmowe [WIDEO]

Na Podkarpaciu w związku z opadami deszczu we wtorek w Głowaczowej koło Dębicy na rzece Grabince przekroczony jest stan alarmowy – poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie. Nagranie z ulewy ze wsi Zarównie (Podkarpackie) w powiecie mieleckim, w gminie Padew Narodowa przesłał nam czytelnik na twoje@tvp.info.

Podtopienia i połamane drzewa. Strażacy na Śląsku nie odpoczywają

Już blisko 400 razy od rana we wtorek interweniowali śląscy strażacy w związku z utrzymującymi się intensywnymi opadami deszczu. Najwięcej pracy...

zobacz więcej

Z kolei powyżej stanu ostrzegawczego notowane są poziomy wód na rzekach Grabinka w Czarnej w pow. dębickim oraz Breń w Wampierzowie koło Mielca. Ostatniej doby największe opady zanotowano w zlewni Wisłoki.

Jak powiedział rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja, „nie zanotowano poważniejszych interwencji”. – Były jedynie pojedyncze pompowania – dodał.

Gdzie popada mocniej?


W powiatach bieszczadzkim, brzozowskim, dębickim, jasielskim, kolbuszowskim, krośnieńskim, mieleckim, ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, strzyżowskim i tarnobrzeskim oraz w Krośnie, Rzeszowie i Tarnobrzegu prognozowane są intensywne opady deszczu.

Zobacz także: W Tatrach duży ruch, mimo zimna. Co z wycieczkami w wyższe partie gór?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej