RAPORT

Wojna na Ukrainie

Koronawirus. Zoo bierze się za szczepienie zwierząt

W pierwszej kolejności szczepionkę mają otrzymać między innymi szympansy (fot. Pexels)
W pierwszej kolejności szczepionkę mają otrzymać między innymi szympansy (fot. Pexels)

Detroit Zoological Society ogłosiło, że rozpoczyna program szczepień niektórych zwierząt przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności preparaty otrzymają goryle, szympansy, tygrysy i lwy.

Protesty w Berlinie przeciwko restrykcjom. Doszło do ataków na służby [WIDEO]

Przeciwnicy restrykcji koronawirusowych wyszli na ulice w różnych częściach Berlina, mimo że 9 manifestacji nie miało autoryzacji. Porządku w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zwierzęta otrzymają szczepionkę weterynaryjną firmy Zoetis. Do użytku dopuścił ją Departament Rolnictwa USA – informuje portal „Detroit News”. Zgoda na wykorzystanie preparatu jest wydawana indywidualnie.

– Nasze zwierzęta są rutynowo szczepione różnymi preparatami. Jesteśmy bardzo zadowoleni i odczuwamy ulgę, że istnieje specjalna szczepionka chroniąca je przed COVID-19 – mówi Scott Carter, odpowiedzialny w DZS za kwestie naukowe.

Dotychczas w zoo w Detroit nie zaraziło się żadne zwierzę, ale w innych ogrodach zoologicznych w USA zidentyfikowano już zachorowania u lwów, tygrysów, lampartów i goryli. W Indiach i Pakistanie na COVID-19 zmarły lwy i kocięta tygrysa.

– Tak jak szczepi się psy na parwowirozę czy wściekliznę, tak zaszczepimy nasze zwierzęta na COVID-10, by je chronić – podkreśla dr Ann Duncan, dyrektor ds. zdrowia zwierząt w Detroit Zoological Society.

Pierwszym ogrodem zoologicznym w USA, który otrzymał zgodę na szczepienia zwierząt, było zoo w San Diego. W jego ślad poszły inne, które również wystąpiły o odpowiednie zgody.

Firma Zoetis, największy na świecie producent leków i szczepionek weterynaryjnych, podarowała amerykańskim ogrodom zoologicznym oraz organizacjom ekologicznym ponad 11 tysięcy dawek szczepionki przeciwko COVID-19.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej