RAPORT

Wojna na Ukrainie

Silny nurt porwał busa pod Cieszynem. Nie żyje jeden z pasażerów

Nurt potoku był zbyt silny (fot.  PAP/Darek Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)
Nurt potoku był zbyt silny (fot. PAP/Darek Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)

Nie żyje jedna osoba, która podróżowała samochodem dostawczym porwanym przez silny nurt potoku. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie Godziszowa (powiat cieszyński). Uwięzieni pasażerowie postanowili wydostać się wpław – niestety, do brzegu dopłynęły jedynie trzy osoby, a czwarta została porwana przez wodę.

W Tatrach duży ruch, mimo zimna. Co z wycieczkami w wyższe partie gór?

– Na dzień dzisiejszy w górach na wysokości ok. 2000 m n.p.m. pada deszcz ze śniegiem. Natomiast powyżej 2200 m n.p.m pada śnieg. Wysoko w górach...

zobacz więcej

Jak opisuje portal bielskiedrogi.pl, kierowca dostawczego Opla Movano pokonywał potok przez tzw. bród rzeczny – płytki odcinek koryta o twardym podłożu. Jednak tym razem nurt był zbyt silny i bus z czterema osobami w środku został porwany przez wodę.

Zaginionego wyłowiono z Wisły


Pojazd zatrzymał się dopiero w miejscowości Bładnice Dolne (powiat cieszyński). Z relacji lokalnych mediów wynika, że troje pasażerów zdołało dostać się o własnych siłach na brzeg.

Liczne siły straży pożarnej próbowały trafić na poszukiwanego czwartego z pasażerów – 60-letniego mężczyznę. Jego ciało wyłowiono dopiero na Wiśle w miejscowości Kiczyce.


Mimo reanimacji nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Zobacz także: Afgańskie dzieci zatruły się grzybami. Media: Jedno nie żyje. Resort zdrowia dementuje Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej