RAPORT

Pogarda

Kolejny polityk PO chce „piłować Kościół”. Pęk ostro: Stalinowskie metody

Marek Borowski, senator PO (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Marek Borowski, senator PO (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Były członek PZPR i obecny senator Platformy Marek Borowski ocenił, że Kościół katolicki w Polsce ma przywileje, więc „jest co piłować”. „Prymas Tysiąclecia powiedział: »Jeśli przyjdą zniszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła«” – odpowiedział mu wicemarszałek Senatu z PiS Marek Pęk.

Poseł PO o katolikach: Musimy ich ukarać, upiłować, żeby już nie podnosili głów

Podczas Campusu Polska Przyszłości poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras apelował do młodych wyborców opozycji, aby twardo stawiali granice...

zobacz więcej

Sławomir Nitras na Campusie Polska mówił, że niebawem katolicy w Polsce staną się mniejszością i wtedy trzeba ich będzie „opiłować z przywilejów”.

Apelował do młodych wyborców opozycji, aby twardo stawiali granice katolikom.

Zobacz także:   Agresywne zachowanie Nitrasa w Sejmie. Popchnął posła PiS [WIDEO]

Słowa wywołały powszechne oburzenie i wiele komentarzy. Teraz do sprawy odniósł się na Twitterze Marek Borowski, były działacz PZPR, poseł, minister, przedstawiciel Lewicy, a obecnie senator Platformy Obywatelskiej.

Grodzki chce likwidacji szpitali. Piecha: Bez nich rozwijalibyśmy branżę funeralną

– Gdy dotarły do mnie te słowa byłem przekonany, że jest to jakieś przekłamanie – mówi o pomyśle Tomasza Grodzkiego na likwidowanie szpitali w...

zobacz więcej

„Katolicy w Polsce nie mają przywilejów, więc nie ma czego »odpiłowywać«. Ma je natomiast Kościół katolicki i tu jest co »piłować«” – stwierdził.

Polityk dodał, że Sławomir Nitras zapewne myślał o Kościele, ale powiedział to tak, jakby chodziło o katolików. „Słowo wylatuje wróblem, a wraca wołem. A taki wół to ulubione danie TVPiS” – stwierdził.

Zobacz także:   Fogiel o słowach Nitrasa: Na sztandarach tolerancja, w rzeczywistości nienawiść

Na wpis Borowskiego zareagował m.in. Marek Pęk, wicemarszałek Senatu i polityk Prawa i Sprawiedliwości.

„Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński powiedział” »Jeśli przyjdą zniszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła«” – napisał Pęk. „Piłowanie Kościoła zawsze jest piłowaniem katolików. Stare stalinowskie metody” – ocenił.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej