RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nitras tłumaczy się ze słów o katolikach: Nie chcę odpiłowywać nikomu głów

Oburzająca wypowiedź Nitrasa (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Oburzająca wypowiedź Nitrasa (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Sławomir Nitras na Campusie Polska mówił, że niebawem katolicy w Polsce staną się mniejszością i wtedy trzeba ich będzie „opiłować z przywilejów”. – Nie mogę przeprosić, bo nie powiedziałem nic złego – oświadczył poseł Platformy Obywatelskiej.

Fogiel o słowach Nitrasa: Na sztandarach tolerancja, w rzeczywistości nienawiść

Wypowiedź posła KO Sławomira Nitrasa ws. Kościoła to kolejny przykład, że środowisko, które na sztandarach ma tolerancję, nic sobie z tych...

zobacz więcej

W weekend podczas Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie gościem był marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Rozmawiał z nim poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras, główny organizator Campusu. Potem obaj politycy odpowiadali na pytania młodzieży. Jeden z uczestników zadał pytanie o rozliczenie obecnej władzy po ewentualnym zwycięstwie obecnej opozycji, a także o doprowadzenie do realnego rozdziału Kościoła od państwa.

Spokojnie, w perspektywie czasu dojdzie do ograniczenia roli Kościoła w państwie . Powiem więcej: uważam, że dojdzie za naszego życia, może nawet w tym pokoleniu do tego, kiedy katolicy w Polsce staną się mniejszością. Staną się realną mniejszością, nie mniejszością, że będzie kogoś innego więcej, ale nie będą większością. I muszą się z tym nauczyć żyć. I wtedy chyba to będzie w jakiejś realnej takiej społecznej proporcji – mówił Nitras.

– Ale dobrze, żeby stało się, to mówiąc uczciwie, w sposób niegwałtowny. Żeby to się stało w sposób racjonalny, a nie na zasadzie pewnej zemsty, ale na zasadzie: to jest uczciwa kara za to, co się stało, musimy was opiłować z pewnych przywilejów, dlatego, że jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę, jeżeli się cokolwiek zmieni – dodał poseł PO.

W Polsat News polityk odnosząc się do swoich słów mówił, że nie ma zamiaru za nie przepraszać. – Żeby było jasne, ja wcale nie chcę odpiłowywać nikomu głów/ i nie jestem przywiązany do tego słowa, to jest dynamika dyskusji – dodał.

– Nie mogę przeprosić, bo nie powiedziałem nic złego. Jeżeli komuś nie podoba się słowo „odpiłować”, od przywilejów, powtarzam, to mogę użyć innego – wskazał.

– Odejdźmy od sensacji, a rozmawiajmy o sednie. Bijemy się o przyszły kształt obozu, który dzisiaj nazywamy opozycją – mówił.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej