RAPORT

Pogarda

Podkomisja smoleńska przyjęła raport końcowy. Dlaczego nie został ujawniony?

Wszyscy obecni na posiedzeniu komisji podpisali raport końcowy (fot. arch.PAP/ITAR-TASS)
Wszyscy obecni na posiedzeniu komisji podpisali raport końcowy (fot. arch.PAP/ITAR-TASS)

Najnowsze

Popularne

Podkomisja smoleńska przyjęła raport końcowy 10 sierpnia tego roku. Do tej pory nie został on ujawniony opinii publicznej – informuje wpolityce.pl.

Raport podkomisji smoleńskiej: dwa wybuchy przyczyną katastrofy

Telewizja Polska wyemitowała film z raportu podkomisji smoleńskiej.

zobacz więcej

Jak wynika z informacji serwisu, raport końcowy podkomisji smoleńskiej prowadzonej przez Antoniego Macierewicza został przyjęty 10 sierpnia podczas plenarnego posiedzenia tego gremium. Nie został ujawniony, bo „termin przekazania do wiadomości publicznej przewodniczący podkomisji – czyli Antoni Macierewicz – miał zarezerwować dla siebie”.

Nie wszyscy z 19 członków podkomisji byli obecni na sierpniowym posiedzeniu. „Jednak wszyscy obecni mieli podpisać przygotowany raport końcowy” – zaznaczono.

W 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej TVP1 i Telewizja Republika wyemitowały film z raportu końcowego podkomisji smoleńskiej. Wówczas Macierewicz poinformował, że raport ten jest już gotowy.

W ponad 40-minutowym materiale ukazano symulacje i rekonstrukcje katastrofy. Przywołano też liczne wyniki analiz, badań i opinii ekspertów współpracujących z podkomisją.

„Podkomisja nie ma wątpliwości, że na tragedię złożył się szereg świadomych działań, zarówno w obszarze remontu samolotu Tu-154M, sposób przygotowania oficjalnej delegacji rządowej do Katynia, świadomego fałszywego sprowadzania samolotu do lądowania 1 tys. m przed lotniskiem przez rosyjskich kontrolerów, jak i awarii oraz eksplozji, które ostatecznie zniszczyły tupolewa i doprowadziły do śmierci prezydenta RP oraz całej delegacji rządowej, lecącej na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę ludobójstwa w Katyniu w 1940 r.” – oświadczono w filmie.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej