RAPORT

Wojna na Ukrainie

Straż Graniczna zatrzymała grupę osób niszczących zabezpieczenia na granicy z Białorusią [WIDEO]

Służba graniczna zatrzymała grupę osób niszczących zasieki na granicy z Białorusią. Aresztowano łącznie trzynaście osób, w tym Bartosza Kramka.

Kolejni imigranci powstrzymani przez SG na granicy z Białorusią

Ponad 60 prób nielegalnego przekroczenia granicy zanotowała w sobotę Straż Graniczna. W sierpniu takich prób było ponad 3,2 tys. Strażnicy...

zobacz więcej

O akcji służb na granicy polsko-białoruskiej poinformowała w mediach społecznościowych Straż Graniczna.

„Funkcjonariusze SG wspólnie z żołnierzami WP zatrzymali grupę 13 osób(12 obywateli Polski i obywatela Holandii), które zniszczyły zapory techniczne na granicy polsko-białoruskiej. Wśród zatrzymanych jest Bartosz K.

Trwają czynności zmierzające do postawienia tym osobom zarzutów” – czytamy we wpisie SG.

W rozmowie z PAP ppor. Anna Michalska przekazała, że „zostały zatrzymane również dwa pojazdy, które miały służyć do rozciągnięcia ogrodzenia”.

– Ogrodzenie miało zostać podpięte do tych pojazdów, a następnie miało zostać rozciągnięte. Tak to miało w założeniu wyglądać – tłumaczyła rzecznik prasowa Straży Granicznej, dodając, że dalsze czynności z zatrzymanymi w tej sprawie będzie prowadzić policja.

Do wydarzeń z niedzielnego późnego popołudnia odniósł się także Mariusz Kamiński.

„Sytuacja, do której doszło na naszej granicy, jest absolutnie niedopuszczalna. Sprawcy, którzy przerwali ogrodzenie zostali zatrzymani przez Straż Graniczną i poniosą wszelkie konsekwencje karne swoich działań. Na podobne akty będziemy reagować z pełną stanowczością” – napisał na Twitterze szef MSWiA. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej