RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Bieńkowska na Campus Polska: Kary dla Polski lub wstrzymanie unijnego finansowania [WIDEO]

Elżbieta Bieńkowska podczas Campus Polska (fot. facebook/Campus Polska Przyszłości)
Elżbieta Bieńkowska podczas Campus Polska (fot. facebook/Campus Polska Przyszłości)

Najnowsze

Popularne

Szokujące słowa polityk Platformy Obywatelskiej. Elżbieta Bieńkowska podczas organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego Campus Polska stwierdziła, że „Unia Europejska musi nałożyć Polskę kary lub wstrzymać finansowanie naszego kraju”.

Poseł PO mówi, co zrobić z uchodźcami. Politycy i dziennikarz wybuchli śmiechem

– Te osoby, które są w obozowisku pod lufami karabinów, po prostu należałoby przyjąć i szybko odesłać legalnie na Białoruś – powiedział w programie...

zobacz więcej

– Unia teraz nie ma wyjścia, logicznie patrząc musi nałożyć dzienne kary finansowe albo wstrzymywać finansowanie. To jest okropne co mówię o naszym kraju – powiedziała podczas trwającego w Olsztynie Campus Polska.

Te słowa byłej wicepremier w rządzie Donalda Tuska, a później unijnej komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług padły podczas debaty „Jak bronić wartości Europy?”.

Wzięła w niej udział także inna była unijna komisarz Cecilia Malmstroem. Ona z kolei stwierdziła, że w Unii Europejskiej są kraje, „które nie wywiązują się” z przyjętych zobowiązań, a także „nie przestrzegają unijnych wartości, praworządności”, ponadto „dochodzi do naruszeń wolności mediów, pracy akademickiej i praw mniejszości”.

– Jak, my możemy z tego miejsca pouczać Białorusinów o przestrzeganiu praw człowieka, jeżeli w UE mamy to samo wyzwanie – stwierdziła Malmostroem.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej