RAPORT

Pogarda

W Kabulu doszło do wybuchu. Rakieta spadła na prywatny dom [WIDEO]

Atak rakietowy w Kabulu fot. Haroon Sabawoon/Anadolu Agency via Getty Images)
Atak rakietowy w Kabulu fot. Haroon Sabawoon/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę po południu w Kabulu było słychać eksplozję – poinformowali dziennikarze agencji AFP. W czwartek w okolicach lotniska w stolicy Afganistanu organizacja dżihadystyczna Państwo Islamskie Prowincji Chorasan (IS-Ch) przeprowadziła krwawe zamachy. Władze USA ostrzegały o możliwości kolejnych ataków.

Ewakuacja z Kabulu. Amerykanie ulokują uchodźców w bazach wojskowych

Uchodźcy z Afganistanu będą wstępnie lokowani w wybranych bazach wojskowych w USA. Wcześniej, po przylocie, przechodzą proces biometrycznej...

zobacz więcej

Jak przekazała agencja dpa, powołując się na dwóch lokalnych dziennikarzy, w niedzielę doszło do ataku rakietowego na prywatny dom położony w pobliżu lotniska w Kabulu. Cytowani przez nią świadkowie na Twitterze mówią o co najmniej jednej silnej eksplozji w stolicy Afganistanu.

O ataku rakietowym informują również źródła agencji Reutera.

Jak poinformował szef policji, cytowany przez agencję AP, w ataku rakietowym w Kabulu w niedzielę zginęło dziecko - poinformował szef policji, cytowany przez agencję AP. Pocisk uderzył w okolice położone na północny zachód od kabulskiego lotniska – dodał.

Atak rakietowy USA na terrorystę


Siły USA przeprowadziły atak rakietowy na terrorystę Państwa Islamskiego Prowincji Chorasan (IS-Ch), jadącego na lotnisko w Kabulu samochodem z ładunkiem wybuchowym - podała z kolei telewizja ABC News, powołując się na amerykańskie źródła rządowe.

Uderzenie było przyczyną eksplozji w pobliżu lotniska w Kabulu, o której informowano wcześniej - dodała stacja.

Czytaj także: Końcowa faza ewakuacji. Talibowie gotowi do przejęcia lotniska w Kabulu Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej