RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Poseł PO mówi, co zrobić z uchodźcami. Politycy i dziennikarz wybuchli śmiechem

– Te osoby, które są w obozowisku pod lufami karabinów, po prostu należałoby przyjąć i szybko odesłać legalnie na Białoruś – powiedział w programie „Woronicza 17” TVP Info poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki. Ta propozycja wywołała wśród zebranych w studiu wiele śmiechu.

Tomasz Grodzki apeluje o zlikwidowanie w Polsce ok. 870 szpitali

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki pojawił się w sobotę na imprezie PO Campus Polska Przyszłości. Polityk przekonywał, że sposobem na poprawę służby...

zobacz więcej

Nowe posiłki wojska i policji przyjechały wcześnie rano w niedzielę na granicę polsko–białoruską koło Usnarza Górnego (woj. podlaskie). Po stronie białoruskiej od około trzech tygodni koczuje grupa migrantów.

Po godzinie szóstej na granicę polsko-białoruską przyjechał duży samochód ciężarowy. Przywiózł żołnierzy, którzy wspomagają Straż Graniczną i policję w ochronie tego odcinka granicy przed nielegalnym przejściem na teren RP cudzoziemców przebywających po białoruskiej stronie.

Zobacz także ->  Mieszkania dla uchodźców w Warszawie. Internauci: „Polacy czekają latami”

Sytuacja migrantów jest przedmiotem gorącej debaty wśród polityków. Temat został więc poruszony także w programie „Woronicza 17”.

Gdy głos w dyskusji zabrał Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej, stwierdził: „Granica jest jak sito. Codziennie przechodzi przez nią nielegalnie kilkaset osób. To jest nieszczęście. Te osoby, które są w obozowisku pod lufami karabinów po prostu należałoby przyjąć i szybko odesłać legalnie.”

Skąd imigranci mają jedzenie? Zobacz nagranie z granicy [WIDEO]

„Strona białoruska regularnie, kilka razy dziennie, dostarcza posiłki grupie cudzoziemców koczującej po białoruskiej stronie granicy” – napisano na...

zobacz więcej

– Ale gdzie? – pytali zebrani w studiu.

– Do Bagdadu albo na Białoruś – dodał poseł Platformy.

W tym momencie w studiu wybuchła fala śmiechu. – To opary absurdu – stwierdził prowadzący rozmowę reporter TVP Info Miłosz Kłeczek.

– Musimy się zachować jak cywilizowany kraj – kontynuował Kropiwnicki.

Zobacz także ->  Psy i koty ewakuowane samolotem z Kabulu. Pracownicy schroniska zostali

Dziennikarz podkreślił, że jeśli przyjmiemy imigrantów, a potem oddamy Białorusi, Aleksandr Łukasznka znowu ich przywiezie i brzmi to absurdalnie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej