RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Biden zasnął przed kamerami? Internauci dyskutują, wideo podbija sieć

Prezydent USA Joe Biden zasnął? (fot. EPA/Stefani Reynolds /PAP, twitter.com/TOPTVPINFO)
Prezydent USA Joe Biden zasnął? (fot. EPA/Stefani Reynolds /PAP, twitter.com/TOPTVPINFO)

„Prezydent USA Joe Biden zasnął podczas spotkania z premierem Izraela” – pisze część użytkowników sieci i rozpowszechnia nagranie ze spotkania dwóch polityków. Opinie na ten temat są jednak podzielone. „Cały klip pokazuje, że Biden natychmiast reaguje i rozmawia z premierem Bennettem, gdy tylko Bennett zakończył swoje uwagi” – komentuje Ari Fleischer, były rzecznik prasowy Białego Domu.

Fatalne sondaże Joego Bidena. „Próbował zaklinać rzeczywistość i mówił nieprawdę”

Zdecydowana większość Amerykanów negatywnie ocenia działania prezydenta USA Joego Bidena w kwestii Afganistanu. Wzrosła również – od kwietnia aż o...

zobacz więcej

Światowe media oceniają, że spotkanie prezydenta USA Joego Bidena z premierem Izraela Naftalim Bennettem to ważne wydarzenie. Między politykami są wyraźne różnice zdań, ale już sam fakt, że po 12 latach Tel Awiw reprezentuje w Waszyngtonie ktoś inny niż Benjamin Netanjahu, przyciągnął uwagę wielu redakcji.

Głównym tematem rozmów był Iran, z którym USA negocjują powrót do umowy nuklearnej z 2015 r. Jak zapowiadano, nie poruszano z kolei kwestii utworzenia państwa palestyńskiego na terytoriach administrowanych przez Tel Awiw od 1967 r.

Zobacz także ->  Spotkanie Bidena z premierem Izraela Naftali Bennettem przesunięte

Po zakończonych spotkaniach tematem numer jeden jest jednak nagranie pokazujące, jak głos zabiera Naftali Bennett, a Joe Biden siedzi z pochyloną głową i zamkniętymi oczami.

Cały świat zdaje sobie pytanie: „Czy Joe Biden przysnął, czy był tak głęboko zamyślony?”

Mieszkania dla uchodźców w Warszawie. Internauci: „Polacy czekają latami”

Burmistrz warszawskiej dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk poinformował, że przygotował 5 mieszkań dla uchodźców z Afganistanu. „Kilkadziesiąt...

zobacz więcej

Joe Biden śpi? Internauci podzieleni


„Śpi. To nie pierwsza taka sytuacja” – piszą internauci i oceniają, że z racji wieku prezydenta USA (Joe Biden ma 78 lat) zdarza się to regularnie.

Podkreślają, że do zaśnięcia na spotkaniu tak wysokiego szczebla, jak dotąd nie doszło. „Premier Izraela Naftali spojrzał bezpośrednio na prezydenta USA jakby z niedowierzaniem” – komentują.

Zobacz także ->  „W oczach całego świata wyglądamy jak głupcy”. Trump o decyzjach Bidena

Inni twierdzą, że Biden wcale nie zasypia, a zmęczony wieloma obowiązkami po prostu zamyka na chwilę oczy. Tego zdania jest m.in. były rzecznik prasowy Białego Domu Ari Fleischer związany ze stacją FOX News. Na Twitterze napisał, że nie jest zwolennikiem Bidena, ale sugerowanie, iż prezydent USA spał podczas spotkania z Naftalim, jest „niesprawiedliwe”. „Wszystkie te fragmenty »śpiącego« Bidena zostały uciętę tuż przed reakcją Bidena. To nie w porządku” – stwierdził. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej