RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zapomniane plaże Bułgarii, czyli bajka z lotu ptaka [WIDEO]

Najpiękniejsze plaże Bułgarii, to nie tylko Złote Piaski – wystarczy pojechać na południe wybrzeża, aby zagubić się na naturalnym i malowniczym wybrzeżu, gdzie często nie spotkamy nawet jednego człowieka.

Rumunia. Trasa Transfogarska - najpiękniejsza droga Europy

Trasa Transfogarska w Rumunii liczy 151 km długości i jest drugą najwyżej położną (po Transalpinie) drogą kołową Rumunii. W tunelu nieopodal...

zobacz więcej

Na południe od Sozopolu mamy już plaże, która ciągnie się około trzech kilometrów, turyści w kamperach ją uwielbiają. Poniżej dzika plaża Ropotamo, której nazwa wzięła się od rzeki wpadającej w tym miejscu do Morza Czarnego, możemy do niej dojść tylko idąc pieszo z plaży Arkutino. W Sozopolu i Primorsku mamy popularne plaże miejskie, to dla tych, którzy lubią mieć pod ręką bary i sklepy. Jadąc w kierunku Turcji mamy jeszcze po drodze plażę Veleka, która podobnie jak Ropotamo znajduje się w miejscu, w którym rzeka Veleka wpada do morza, łączy się z nim podczas przypływów. Silistar to ostatnia plaża przed Rezovem, najdalej wysuniętym punktem UE na południowy-wschód. W tym miasteczku niegdyś zamkniętym dla cudzoziemców, również znajduje się mała plaża miejska. Przejścia granicznego pomiędzy Bułgarią i Turcją w tym miejscu nie ma a oba państwa dzieli rzeka Rezovska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej