RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tusk zapytany o małżeństwa LGBT. Zaskakująca odpowiedź

Donald Tusk (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)
Donald Tusk (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

– Kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem? – zapytał na Campus Polska jeden z młodych mężczyzn. Z odpowiedzią na pytanie próbował się zmierzyć Donald Tusk, ale unikał jasnej deklaracji. Stwierdził za to, że popiera związki partnerskie. „Super. Na jakich warunkach i dla kogo? Dla par niehetero?” – zapytała w sieci posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.

Tusk wykorzystał niepełnosprawnych, by zaatakować zarobki prezydenta. Ośmieszył się

Na Campus Polska Donald Tusk został zapytany o sytuację osób niepełnosprawnych. Stwierdził, że to skandal, iż media informują o podwyżce dla...

zobacz więcej

Donald Tusk został w piątek zapytany o wprowadzenie małżeństw homoseksualnych.

– Jeśli będę stał na czele większości parlamentarnej po wyborach, to jedną z pierwszych decyzji będzie decyzja o zgodzie na związki partnerskie – powiedział lider Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także ->  Tusk wykorzystał niepełnosprawnych, by zaatakować zarobki prezydenta. Ośmieszył się

Stwierdził, że on i Rafał Trzaskowski stoją po stronie osób LGBT, więc pytania o prawa mniejszości homoseksualnych powinno się kierować do polityków innych partii.

Tusk się schował, liberalna opozycja to dziś Franek Sterczewski

W momencie, gdy pojawił się realny problem, groźba kryzysu uderzającego w Polskę i polskie społeczeństwo, Donald Tusk zrobił to, co zwykle – gdzieś...

zobacz więcej

Posłanka Lewicy Katarzyna Kotula przypomniała, że o związkach partnerskich Donald Tusk mówił już w 2011 roku. Przypomniała cytat sprzed dziesięciu lat, gdy Tusk przekonywał: „Zbliżamy się do momentu, kiedy związki partnerskie byłyby do zaakceptowania przez większość w przyszłym Sejmie, jak i przez Polaków”.

Chociaż PO rządziła jeszcze przez kilka lat, spory w partii były bardzo poważne i na taki krok się nie zdecydowano.

Zobacz także ->  Kukiz nie odpuszcza Olejnik i Kajdanowiczowi z TVN. Zamieścił nowy komentarz

Na komentarz Tuska zareagowała również Anna Maria Żukowska: „Super. Na jakich warunkach i dla kogo? Dla par niehetero? Z prawem do nazwiska, dziedziczenia (np. renty tzw. wdowiej) oraz wspólnego rozliczania z podatków?” – zapytała. Zaapelowała przy tym, aby Platforma złożyła w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej