RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tusk wykorzystał niepełnosprawnych, by zaatakować zarobki prezydenta. Ośmieszył się

Donald Tusk na otwarciu Campus Polska (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Donald Tusk na otwarciu Campus Polska (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Na Campus Polska Donald Tusk został zapytany o sytuację osób niepełnosprawnych. Stwierdził, że to skandal, iż media informują o podwyżce dla opiekunów z 1900 zł do 2100 zł, a pensja prezydenta ma wzrosnąć aż o kilka tysięcy zł. Tymczasem gdy Donald Tusk był szefem Rady Europejskiej, urzędnicy przyznali mu podwyżkę wynoszącą 35 tys. zł. Dzięki temu zarabiał kilkadziesiąt razy więcej niż otrzymują opiekunowie niepełnosprawnych.

Tusk znowu hejtuje. Tym razem dostało się siostrom zakonnym [WIDEO]

Donald Tusk kolejny raz zdradził swój pomysł na najbliższe wybory. Podczas Campusu Polska apelował, by wszyscy ci, którzy nie ufają PiS–owi,...

zobacz więcej

Wykorzystywanie sytuacji osób chorych w debacie publicznej to jedna z najgorszych sztuczek, jaką można stosować. Gdy w celu wyrównania strat z niepłaconego abonamentu Telewizja Polska otrzymała wsparcie rządu, PO przedstawiła to jako zabieranie pieniędzy chorym na raka. Jedno z drugim nie miało nic wspólnego, ale część obywateli „kupiła” taką narrację.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Z kolei w piątek Donald Tusk wytknął prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że będzie zarabiał 25 tys. złotych, chociaż sam zarabiał w Brukseli około 140 tys. zł miesięcznie.

Donald Tusk: Powinno być poczucie wstydu


Podczas Campusu Polska organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego ze sceny padło pytanie o sytuację osób niepełnosprawnych. Odpowiedzi próbował udzielić obecny na miejscu Donald Tusk.

Zobacz także ->  Bruksela zrobiła z niego milionera. Ile zarobił Donald Tusk?

– Czytałem, że jest proponowana podwyżka dla tych, którzy stale zajmują się niepełnosprawnymi, bez możliwości podjęcia pracy zawodowej, z 1900 zł do 2100 zł. A prezydent przyznał sobie przy pomocy premiera 50 razy wyższą podwyżkę – powiedział były premier.

„Największa taka katastrofa na świecie”. Fatalny wynik Warszawy

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca poinformował, że podlegająca mu instytucja zakończyła kontrolę w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i...

zobacz więcej

– Z zasady nie zaglądam politykom w kieszeń, nie lubię budzić u innych ludzi zawiści, nie lubię tej cechy, która tak często pokazuje oblicze naszej natury. Nie lubię ludzi zawistnych. Natomiast jest jakaś oczywista norma i powinno być poczucie wstydu i przyzwoitości – stwierdził.

Jak informowały ostatnio media, prezydent RP zarabia obecnie w sumie około 20 tys. zł. Ponieważ jego wynagrodzenie zasadnicze i dodatek funkcyjny mają wzrosnąć, głowa państwa może zarabiać między 25 a 27 tys. zł.

Zobacz także ->  Karnkowski: Odwrót Donalda Tuska?

Zdaniem Donalda Tuska to skandal. Sam po objęciu funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej zarabiał w Brukseli ok. 105 tysięcy złotych miesięcznie. Ponieważ zdaniem urzędników było to zbyt mało, w styczniu 2019 roku dostał podwyżkę do ok. 140 tysięcy złotych miesięcznie. W ciągu pięciu lat Donald Tusk zarobił ok. 7,73 mln złotych. Ile wpłynęło na jego konto? Tego dokładnie nie wiadomo, bo podane przez unijne instytucje zarobki nie uwzględniają opodatkowania. Tusk był także zwolniony z obowiązku składania oświadczenia majątkowego.

Do końca 2021 roku RE wypłaca mu tzw. „dodatek przejściowy” w wysokości ok 58 tysięcy złotych miesięcznie. Do tego były premier może liczyć na ok. 30 tysięcy złotych miesięcznie jako przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej