RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Srebro na wagę złota z KGHM #PolskaToWięcej

Metale szlachetne, ze względu na unikalne własności fizykochemiczne i rzadkie występowanie, są najbardziej poszukiwanymi i drogocennymi surowcami w historii cywilizacji. W procesie produkcyjnym miedzi KGHM pozyskuje dwa z nich: srebro i złoto.

Polskie złoto, czyli pewna inwestycja na lata #PolskaToWiecej

Zakup złota nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami. Małe, kilkugramowe sztabki można kupić już od 250 złotych. Co ciekawe transakcji można...

zobacz więcej

Srebro wykorzystywane jest w m.in. jubilerstwie, numizmatyce, przemyśle elektronicznym, fotografice, medycynie oraz do produkcji nakryć stołowych.

W przypadku złota aż 90% światowej produkcji znajduje zastosowanie jako złoto inwestycyjne i jubilerskie, a jedynie 10% w przemyśle.

KGHM wytwarza rocznie ok. 1200 ton srebra, które eksportuje do wielu miejsc na całym świecie. Kruszec katodowy o zawartości powyżej 99,99 Ag, popularnie nazywany „czterema dziewiątkami”, jest produkowany w postaci sztabek (gąsek). Wszystkie wyroby z surowców szlachetnych posiadają certyfikaty rejestracji na nowojorskiej Giełdzie Handlowej COMEX.

Srebro nie tylko w sztabkach


Srebro w formie granulatu jest dostarczane do zakładów produkujących materiały dla firm jubilerskich oraz metalowych, produkujących stopy z zawartością Ag.

Srebro w formie gąsek (sztabek) trafia głównie do instytucji finansowych. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej