RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Koniec lata. Jak nisko spadnie temperatura nocą? [PROGNOZA]

O upałach możemy zapomnieć (fot. PAP/Grzegorz Momot)
O upałach możemy zapomnieć (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Czwartkowe popołudnie zapowiada się deszczowo, pochmurnie, aczkolwiek na północy kraju można dostrzec przebłyski słońca – przekazała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB. Wieczorem temperatura spadnie do 14-17 stopni Celsjusza. W nocy spadnie nawet do 7 stopni Celsjusza.

Pogoda będzie jeszcze gorsza. Zmiany nastąpią już tej nocy

W środę po południu na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie zmienne, od małego aż po duże. W nocy opady deszczu praktycznie w całym...

zobacz więcej

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazała, że w czwartkowy wieczór w całej Polsce dominować będą chmury i deszcz. – Możliwe są słabe burze, bez katastrofalnych zjawisk, one mogą ogarnąć przede wszystkim północną i zachodnią część kraju – powiedziała Tomczuk.

Nad pozostałą częścią Polski przejdą przelotne opady. Przejaśnienia są możliwe w województwach: lubuskim i podkarpackim. Tam też będzie najcieplej: od 18 do 19 stopni Celsjusza. Wieczorem temperatura spadnie do 14-17 stopni Celsjusza.

Jakie temperatury?


W większości kraju wiatr będzie słaby. Silniej wieje na Wybrzeżu. – Występuje tam ciągły wiatr w granicach 35-40 km/godz. Temperatury są w granicach 15-16 stopni Celsjusza – poinformowała Tomczuk.

W nocy opadów będzie mniej, ale nadal należy ich się spodziewać. W najchłodniejszych regionach, na pograniczu Pomorza, Wielkopolski i w dolinach górskich, temperatura może spaść do 7 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie we wschodniej Polsce, do 12 stopni Celsjusza.

Ważna informacja dla kierowców: w nocy będą się tworzyły mgły. – Może się zdarzyć, że lokalnie widoczność spadnie do 200 m – wskazała synoptyk. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej