RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Polski Ład. Premier zdradził, na którym ze współczynników zależy mu najbardziej [WIDEO]

– Wzrost wynagrodzeń szybszy niż wzrost cen to podstawowy współczynnik Polskiego Ładu i naszego rozwoju gospodarczego – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki w czwartek podczas swojego wystąpienia na kongresie Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

Koniec ewakuacji z Afganistanu. Rząd podsumował operację i podał liczby [WIDEO]

Polska kończy operację ewakuacyjną z Afganistanu, która zaczęła się jeszcze w czerwcu. W piątek przylecą ostatnie samoloty z Uzbekistanu –...

zobacz więcej

Morawiecki goszcząc na Akademii Marynarki Wojennej, gdzie odbywa się Kongres FWR powiedział, że Polska powróciła na tory szybkiego wzrostu gospodarczego po pandemii, jako jeden z pierwszych krajów UE.

– Już teraz, po II kw. tego roku, nasz poziom wzrostu gospodarczego przekroczył poziomy sprzed pandemii – zaznaczył premier. – To oznacza, że nasze plany, plany strategiczne dotyczące rozwoju, wizji rozwoju, mogą z powrotem nabierać tempa – dodał.

Jak stwierdził szef rządu, jednym z najważniejszych wskaźników opisujących gospodarkę jest dla niego wzrost wynagrodzeń Polaków.

Powrót do szkół. Premier: Do tego będziemy dążyli

Szkoła ma wyglądać normalnie, tak jak półtora roku temu; do tego będziemy dążyli – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w Komorowie podczas...

zobacz więcej

– To jest ten współczynnik, ta dana, która interesuje mnie najmocniej – zaznaczył. – U źródeł naszego programu jest człowiek. Jest polityka społeczna, społeczno-gospodarcza, coś, co w dawnych czasach, w rozumieniu polityki gospodarczej, było traktowane odrębnie – mówił Morawiecki.

Wzrost gospodarczy i współodpowiedzialność


Jego zdaniem z owoców wzrostu gospodarczego muszą korzystać wszyscy Polacy. – Wtedy to poczucie współodpowiedzialności za państwo będzie powszechne, a dzięki temu idea solidarności (...) będzie wyznacznikiem naszej polityki gospodarczej – podkreślił.

Zobacz także: Morawiecki o pomocy dla uchodźców na granicy z Białorusią

– Dlatego w przeciwieństwie do wielu poprzednich ekip koncentrujemy się na człowieku, na rodzinie, na pracownikach i właśnie dlatego ten szybszy niż wzrost cen wzrost wynagrodzeń interesuje mnie jako podstawowy współczynnik Polskiego Ładu, naszego rozwoju gospodarczego – powiedział premier.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej