RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Francja. Od września trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 dla seniorów

Od września 65-latkowie i starsi się zapisać na przyjęcie trzeciej dawki (fot. Chesnot/Getty Images)
Od września 65-latkowie i starsi się zapisać na przyjęcie trzeciej dawki (fot. Chesnot/Getty Images)

We Francji od początku września osoby powyżej 65. roku życia oraz cierpiący na choroby współistniejące będą mogli się zapisywać na przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 – zapowiedział premier Jean Castex.

Austria: Testy dla nauczycieli i uczniów przez pierwsze tygodnie roku szkolnego

Od testów na koronawirusa rozpocznie się nowy rok szkolny w Austrii. Przez pierwsze trzy tygodnie uczniowie i nauczyciele będą poddawani testom...

zobacz więcej

W domach opieki podawanie dawki przypominającej zacznie się 12 wrześnie – dodał premier.

Trzecia dawka szczepionki jest uważana za niezbędną, ponieważ ochrona, którą daje preparat z czasem spada u najsłabszych, najstarszych osób – przekonywał Castex na antenie radia RTL. Dzięki szczepieniom „jesteśmy osiem razy mniej narażeni na zakażenie i jedenaście razy rzadziej trafiamy do szpitala” – podkreślił.

Sankcje dla niezaszczepionych


Castex przypomniał również, że od 15 września wejdą w życie sankcje przewidziane dla niezaszczepionych pracowników służby zdrowia. Dodał, że szczepionkę przyjęło już 83 proc. osób z tej grupy zawodowej.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Minister zdrowia Francji Olivier Veran ostrzegł w lipcu, że pracownicy sektora medycznego, którzy mimo obowiązku nie przyjmą szczepionki zostaną odsunięci od swoich zajęć i nie będą otrzymywać wynagrodzenia. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej