RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ambasador Afganistanu: Polacy są częścią naszego DNA; nigdy nie poddamy się tyranii

– Jesteśmy zdruzgotani sytuacją, ale poczucie, że mamy takich wspaniałych przyjaciół, daje nam nadzieję i siłę. Jesteśmy przekonani, że Polacy są częścią naszego DNA. Nigdy nie poddamy się tyranii – ambasador Afganistanu mówił Tahir Qadiry podczas konferencji, na której dziękował polskim władzom za pomoc w ewakuacji z Afganistanu.

Kolejny samolot z ewakuowanymi z Afganistanu wylądował w Warszawie

Samolot z blisko 100 osobami ewakuowanymi z Afganistanu wylądował we wtorek po północy na lotnisku w Warszawie – wynika z danych serwisu...

zobacz więcej

– Nasz wspaniały partner, Polska, stała ramię w ramię z Afganistanem. Od 2001 r. wspierali Afganistan. I teraz, w 2021 r., nie zostawili nas bez pomocy. W wyniku kryzysu polscy żołnierze musieli wrócić do Afganistanu, wyciągając rękę do tych wszystkich, którzy wspierali polską misję w naszym kraju – mówił Tahir Qadiry, ambasador Afganistanu.

Ambasador przekonywał, że ewakuowane osoby to największe umysły w jego kraju, które wniosą wielki wkład w gospodarkę Polski. A gdy sytuacja w Afganistanie się zmieni i będą mieli zapewnione bezpieczeństwo wrócą do swojego kraju.

– Jesteśmy zdruzgotani sytuacją, ale poczucie, że mamy takich wspaniałych przyjaciół, daje nam nadzieję i siłę. Jesteśmy przekonani, że Polacy są częścią naszego DNA. Nigdy nie poddamy się tyranii – mówił. 

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej