RAPORT

Pogarda

Strażak zgwałcił strażaka na imprezie w remizie? „W toalecie ślady krwi”

Co stało się w remizie OSP Kaliska? (fot. PAP/Hanna Bardo, zdjęcie ilustracyjne)
Co stało się w remizie OSP Kaliska? (fot. PAP/Hanna Bardo, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

27-letni strażak z OSP Kaliska został aresztowany i usłyszał zarzuty o charakterze seksualnym – potwierdza gdańska prokuratura. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie 19-letniego druha. Do przestępstwa doszło na imprezie Dnia Strażaka w kaliskiej remizie – wynika z informacji śledczych. Jak opisuje „Gazeta Kociewska”, na miejscu tragedii, w toalecie, znaleziono krew.

Zawiadomienie ws. gwałtu. Miał go dokonać doktorant UW i publicysta oko.press

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa na tle seksualnym przez doktoranta...

zobacz więcej

Do zdarzenia miało dojść na imprezie Dnia Strażaka, 13 sierpnia, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Kaliska na Pomorzu. Odbywała się tam uroczystość z przedstawicielami samorządu i zaproszonymi gośćmi. Po tej części strażacy świętowali we własnym gronie.

Pigułka gwałtu


Wtedy 27-letni strażak miał odurzyć młodszego druha, podając mu pigułkę gwałtu.

„Zaciągnął go do toalety na piętrze i zmusił do czynności seksualnej. Słyszałem, że przystawił mu również nóż do gardła i odgrażał się” – opisuje rozmówca portalu kociewiak.pl, znający kulisy tragedii.

Gdy 19-latek wrócił do domu i dziwnie się zachowywał, wzbudziło to podejrzenia jego rodziców.

Rodzice ofiary w remizie znaleźli krew


„Dowiedzieli się, że był na imprezie w strażnicy i tam też się udali. W toalecie znaleźli ślady krwi i wezwali policję. Sprawca został aresztowany, a ofiara trafiła do szpitala” – dodaje.

Sprawą zajęła się prokuratura, która postawiła już zarzut z art. 197 Kk, za co 27-letniemu strażakowi grozi kara 12 lat pozbawienia wolności – potwierdza rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Zobacz także: Kasacja ws. zmuszenia 14-latki do seksu. Sąd nie uznał gwałtu, bo ofiara nie krzyczała Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej