RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Japonia: 1,6 mln dawek szczepionki Moderna wycofane

Kilka ośrodków szczepień poinformowało, że ampułki ze szczepionką są zanieczyszczone (fot. Yuichi Yamazaki/Getty Images)
Kilka ośrodków szczepień poinformowało, że ampułki ze szczepionką są zanieczyszczone (fot. Yuichi Yamazaki/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Z japońskiego rynku wycofano około 1,6 mln dawek szczepionki przeciw koronawirusowi koncernu Moderna z powodu zanieczyszczenia preparatu – poinformowało ministerstwo zdrowia, pracy i opieki społecznej Japonii.

Białoruś nie chce polskiej pomocy dla migrantów. Jak tłumaczy się reżim?

Rzecznik białoruskiego resortu spraw zagranicznych stwierdził, że migranci koczują po polskiej stronie granicy, a „Polska zamiast rozwiązać tą...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Kilka ośrodków szczepień poinformowało, że ampułki ze szczepionką zawierają obce substancje. Resort zdrowia obiecał, że postara się zminimalizować braki szczepionek na rynku spowodowane wycofaniem Moderny – podaje w środę na swym portalu japoński dziennik finansowy „Nikkei”.

Rząd Japonii zadecydował w połowie sierpnia o przedłużeniu stanu wyjątkowego ze względu na pandemię COVID-19 w Tokio i pięciu innych prefekturach do 12 września i rozszerzeniu go na kolejne obszary kraju w związku z szerzącym się wariantem koronawirusa Delta.

Zobacz także: Do Europy trafi 500 mln dodatkowych szczepionek. Jest zgoda na produkcję

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej