RAPORT

Pogarda

Fiksacja pracowników TVN24. Morozowski grozi strażnikom granicznym i pragnie nazwisk [WIDEO]

Andrzej Morozowski, a wcześniej Grzegorz Kajdanowicz na antenie TVN24 wyrażali pragnienie podania nazwisk zniesławianych przez nich funkcjonariuszy Straży Granicznej (fot. TVN24 screen)
Andrzej Morozowski, a wcześniej Grzegorz Kajdanowicz na antenie TVN24 wyrażali pragnienie podania nazwisk zniesławianych przez nich funkcjonariuszy Straży Granicznej (fot. TVN24 screen)

Najnowsze

Popularne

Ci ludzie muszą sobie zdawać sprawę z tego, że łamią prawo i mogą ponieść konsekwencje – mówił w środę Andrzej Morozowski w TVN24 w programie „Tak jest”. Pracownik próbował wyciągnąć od przedstawicielki Stowarzyszenia Interwencji Prawnej nazwiska funkcjonariuszy SG, którzy zabezpieczają polską granicę w okolicy Usnarza Górnego. Kilka dni temu podobne ciągoty ujawnił redakcyjny kolega Morozowskiego, Grzegorz Kajdanowicz.

Kukiz nie odpuszcza Olejnik i Kajdanowiczowi z TVN. Zamieścił nowy komentarz

Po skandalicznych słowach pod adresem żołnierzy RP stacja TVN przeprosiła za zachowanie Grzegorza Kajdanowicza. Dziennikarz tłumaczył z kolei, że...

zobacz więcej

Gościem programu była Aleksandra Chrzanowska ze Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, która od minionego piątku do wtorku była w pobliżu granicy polsko-białoruskiej. – Straż Graniczna powinna przyjąć wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej – zaznaczyła Chrzanowska na antenie. Morozowski pytał rozmówczynię, czy zna nazwiska funkcjonariuszy SG, którzy mieli nie udzielić odpowiedniej pomocy nielegalnie przekraczającym granicę migrantom.

– Ja rozumiem, że pani może teraz złożyć zawiadomienie do prokuratury, że oni popełnili przestępstwo; złamali polskie prawo – mówił dziennikarz TVN24. – No bo ci ludzie muszą sobie zdawać sprawę z tego, że łamią prawo i mogą ponieść konsekwencje – podkreślał Morozowski.

Podobne rozmowy na antenie tej stacji telewizyjnej miały już miejsce w ostatnich dniach. Prowadzący w niedzielę program  Grzegorz Kajdanowicz nie reagował na słowa Władysław Frasyniuka, obrażające polskich żołnierzy.

Zobacz także: Oświadczenie TVN24 ws. Frasyniuka i Kajdanowicza


– Szczerze mówiąc słowo „żołnierz” jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami, bo ja mam wrażenie, że to jest wataha (...) Wataha psów, która otoczyła biednych słabych ludzi – powiedział Frasyniuk na antenie TVN24.

KRRiT: Wpłynęło siedem skarg na wypowiedź Frasyniuka w TVN24

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło siedem skarg od osób prywatnych w związku z niedzielną audycją w TVN24. Dotyczą braku reakcji...

zobacz więcej

– Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania – trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie – ocenił opozycjonista z czasów PRL.

– Myślę, że wystarczyłoby pokazać twarz, po prostu się wylegitymować i powiedzieć, jak się nazywa żołnierz, strażnik i policjant i przekazać swoją funkcję – zasugerował dziennikarz.

20 sierpnia grupa 12 osób, wśród nich 11 obywateli Iraku i jedna osoba z Egiptu, przekroczyła nielegalnie granicę w Puszczy Białowieskiej. Straż Graniczna udzieliła rannym pomocy. Jak informował wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik, utknęli oni na bagnach. W grupie znajdowała się ranna kobieta, osoba ze złamaną nogą i małe dziecko. „Wszyscy trafili do zamkniętego ośrodka” – przekazał Wąsik na Twitterze.

Zobacz także: Premier Mateusz Morawiecki reaguje na nienawistne słowa Frasyniuka


– Wymuszanie na strażnikach granicznych tego, żeby otworzyli granicę; wymuszanie, żeby nie strzegli granicy, jest czymś, co wymierzone jest wprost w bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej – mówił w piątek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w programie „Gość Wiadomości” w TVP. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej