RAPORT

Pogarda

Posłowie Lewicy odcinają się od słów Donalda Tuska o migrantach

Lewica zabrała głos ws. słów Tuska (fot. PAP/Artur Reszko)
Lewica zabrała głos ws. słów Tuska (fot. PAP/Artur Reszko)

Najnowsze

Popularne

Posłowie Lewicy Anna Maria Żukowska oraz Krzysztof Śmiszek wyrazili w mediach społecznościowych swój sprzeciw wobec słów lidera PO Donalda Tuska ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. „Nikt pana nie upoważnił do zabierania głosu w imieniu całej opozycji” – napisała posłanka na Twitterze.

Marta Lempart na granicy z Białorusią. Internauci komentują

Na granicę z Białorusią przyjechała Marta Lempart, przewodnicząca Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W mediach społecznościowych pojawiają się...

zobacz więcej

Donald Tusk opublikował w środę oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym odnosi się do kryzysu migracyjnego m.in. na granicy polsko-białoruskiej, gdzie od kilkunastu dni po stronie Białorusi koczuje grupa migrantów. – Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni sytuacją na naszej wschodniej granicy i ten niepokój jest, niestety, uzasadniony – mówi w nagraniu.

– Kiedy wybuchł konflikt na Ukrainie, byłem wtedy premierem, zaprosiłem wszystkich liderów opozycji, usiedliśmy przy jednym stole, był też wtedy Jarosław Kaczyński, żeby rozmawiać, jak Polacy wspólnie mogą uporać się z tym dramatycznym wyzwaniem. Oczekuję dzisiaj dokładnie tego samego od władzy i oczywiście jestem gotów do takiej rozmowy. Jestem przekonany, że mogę te słowa powiedzieć w imieniu całej opozycji – powiedział Tusk.

„Nikt Pana do tego nie upoważnił”


Na jego słowa zareagowała na Twitterze posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. „Nikt Pana do tego nie upoważnił, żeby zabierać głos w imieniu całej opozycji w jakiejkolwiek sprawie. A w sprawie uchodźców już Pan głos zabrał na Twitterze i jest on sprzeczny z wartościami reprezentowanymi przez Lewicę” – napisała.

Wcześniej w weekend Tusk zgodził się też, że „polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione”. „Kto to kwestionuje, nie rozumie, czym jest państwo. Ochrona nie polega na antyhumanitarnej propagandzie, tylko sprawnym działaniu. Za czasów PiS polską granicę przekroczyło rekordowo dużo nielegalnych migrantów” – napisał.

„Ble, ble, ble... kunktatorski standard” – w ten sposób do środowego oświadczenia Tuska odniósł się na Twitterze wiceprzewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek.

Czytaj także: Kryzys w PO. Budka podał godzinę wypowiedzi, Tusk się wściekł Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej