RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezenter radiowy kwestionował szczepienia na COVID-19. Zmarł z powodu koronawirusa

Phill Valentine miał 61 lat (fot. YouTube)
Phill Valentine miał 61 lat (fot. YouTube)

Nie żyje prezenter radiowy z Nashville Phill Valentine. Dziennikarz w ostatnich miesiącach w swojej audycji podważał zagrożenia związane z COVID-19 i sceptycznie wyrażał się o sensie szczepień. Kilka tygodni temu potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem; zmarł 21 sierpnia.

Nie żyje bloger Piotr Kuldanek. Opisał, jak odchodzi się z powodu Covid-19

Piotr Kuldanek, podcaster i autor popularnego bloga PanCodziennik.pl nie żyje. W ostatnim czasie mężczyzna relacjonował zmagania z Covid-19 swoje i...

zobacz więcej

Media przypominają, że w grudniu ubiegłego roku Phill Valentine oceniał, że jego szanse na śmierć z powodu koronawriusa prawdopodobnie są „mniejsze niż jeden procent”.

Żałował, że przez niego inni się nie zaszczepili


W lipcu poinformował słuchaczy, że jest zarażony. Pod koniec tamtego miesiąca jego rodzina przekazała, że jest hospitalizowany i podłączony pod aparaturę umożliwiającą mu oddychanie – cierpiał na zapalenia płuc i był podpięty pod ECMO, tzw. sztuczne płuco.

Jego brat podkreślał, że radiowiec „nigdy nie był antyszczepionkowcem”, ale żałuje, że „nie był bardziej »proszczepionkowy«”. Tego stanowiska miał też bronić w swoich audycjach po powrocie do zdrowia. Tak się jednak nie stało.

Valentine zmarł 21 sierpnia.


– Wiedział, że przez to, że się nie zaszczepił, nie zrobiło tego również wiele innych osób. Żałował tego – powiedział jego brat w rozmowie z CNN.

Zobacz także: Dziambor z Konfederacji o zbiorowej odporności: Ludzie teraz umierają Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej