RAPORT

Pogarda

Opozycja po sprincie Sterczewskiego: Hołownia puszcza oko, obrywa Budka

Szymon Hołownia, Franciszek Sterczewski i Borys Budka (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Leszek Szymański, Marcin Gadomski)
Szymon Hołownia, Franciszek Sterczewski i Borys Budka (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Leszek Szymański, Marcin Gadomski)

Najnowsze

Popularne

Mimo fali krytyki po kompromitującym zachowaniu posła Franciszka Sterczewskiego na granicy z Białorusią, pojawiły się także głosy poparcia dla jego postawy. „Jestem dumny, że cię znam. Bardzo dobrze zrobiłeś” – kadzi parlamentarzyście Szymon Hołownia, lider Polski 2050, ugrupowania znanego z „podbierania” parlamentarzystów m.in. Koalicji Obywatelskiej. Sytuacja wywołała napięcia także w samej KO, a Sterczewski w środę zarzucił Borysowi Budce, że „powtarza propagandę PiS”.

Co naprawdę dzieje się na pograniczu? Białoruski dziennikarz o kulisach operacji „Śluza” [WIDEO]

Lot samolotem z Bagdadu do Mińska to koszt około 550-700 dolarów, choć istnieje także opcja wykupienia „tygodniowej wycieczki”, co oferuje...

zobacz więcej

W Usnarzu Górnym, na granicy polsko-białoruskiej, po stronie Białorusi, od kilkunastu dni koczuje grupa cudzoziemców – osoby te nie są wpuszczane do Polski, granicę zabezpiecza Straż Graniczna i żołnierze. Według informacji Straży Granicznej z poniedziałku grupa liczy obecnie 24 osoby. We wtorek wieczorem media obiegło nagranie, na którym widać, jak poseł Franciszek Sterczewski (KO) próbuje biegiem wyminąć kordon Straży Granicznej i przekazać koczującym torbę.

Budka karci Sterczewskiego


Do tego wydarzenia odniósł się w środę lider parlamentarnego klubu KO Borys Budka.

– Zawsze daję taką radę młodszym kolegom i koleżankom, żeby nie patrzeć na politykę przez pryzmat lajków, przez pryzmat tylko baniek medialnych, ale jednak podchodzić poważnie do poważnych tematów. Rozumiem odruch serca, natomiast nie można nielegalnie przekraczać granicy. Nie można wpisywać się w to, czego chciałby dzisiaj Łukaszenka – powiedział Budka. – Dziwię się, że kolega powtarza po prostu propagandę PiS, która zwraca uwagę, że obóz uchodźców jest za naszą granicą – odpowiedział mu Sterczewski w rozmowie z wp.pl, powielając dezinformację strony białoruskiej, że imigranci są na terenie RP. – Będę zachęcał wszystkich kolegów i koleżanki, w tym kolegę Borysa, do empatii – dodał.

Wiceminister ujawnia, jak zachował się Sterczewski. Nawet nie podziękował

Franciszek Sterczewski próbował sprintem ominąć kordon żołnierzy, by dostać się do koczujących na Białorusi migrantów. Posła powstrzymali...

zobacz więcej

Sterczewski dodał, że nie zgadza się z ocenami, jakoby miał swoim działaniem ośmieszyć funkcję posła. Jak ocenił, „każda normalna, czująca istota zrobiłaby to samo na moim miejscu”.

Hołownia: Franek, jestem dumny


Oburzony krytyką posła KO jest Szymon Hołownia.

– Z kogo wy się śmiejecie, z Franka Sterczewskiego, który wczoraj próbował zachować się tak, jak powinien zachować się każdy człowiek? Że robi to, co powinien zrobić każdy człowiek wobec człowieka, którym dzisiaj są ci Irakijczycy czy Afgańczycy, jutro może być każdy z nas, a wczoraj był mój ojciec, który siedział za drutami w RFN w obozie dla imigrantów? – grzmi lider Polski 2050 w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

– Jak słucham tych wszystkich, którzy pomstują dziś na Franka Sterczewskiego, to proponuję im, żeby się przejrzeli w lustrze – mówił Hołownia. – Franek, jestem dumny, że cię znam i bardzo dobrze zrobiłeś – dodał, podsycając kolejny raz spekulacje o możliwym transferze Sterczewskiego do swojego ugrupowania. O takiej możliwości media informowały jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, gdy Hołownia planował własne koło parlamentarne. Sterczewski zresztą wielokrotnie krytykował władze KO, mówiąc, że chce innej polityki niż uprawiają „stare partie”.

Zobacz takze: „Zeskanujemy panu twarz”. Skandaliczne zachowanie Sterczewskiego wobec Straży Granicznej [WIDEO]
teraz odtwarzane
Dyskusja posła Sterczewskiego na granicy z Białorusią

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej