RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

„Historyczny moment”. Orlen podpisał porozumienie ws. morskich farm wiatrowych

Porozumienie PKN Orlen z GE Renewable Energy, to krok w kierunku zdobywania nowych technologii i doświadczeń międzynarodowych koncernów, korzystne dla obu stron – oświadczył wicepremier Jacek Sasin. W środę podpisano porozumienie i strategicznym partnerstwie między spółkami, które ma wzmocnić polski koncern w staraniach o nowe koncesje na farmy wiatrowe na Bałtyku.

Recykling tworzyw sztucznych z PKN Orlen? Koncern podpisał list intencyjny

PKN Orlen analizuje możliwość wykorzystania innowacyjnej technologii Hydro-PRTSM przy wdrażaniu projektów recyklingu chemicznego tworzyw...

zobacz więcej

Jak przypomniał PKN Orlen, GE Renewable Energy to jeden z wiodących producentów turbin dla morskich elektrowni wiatrowych.

Orlen planuje kolejne farmy offshore


Polska spółka ma obecnie jedną koncesję na farmę o mocy do 1,2 GW, na której realizowany jest projekt Baltic Power. W nadchodzącym postępowaniu koncesyjnym koncern planuje pozyskać kolejne lokalizacje, wykorzystując do tego wiedzę i doświadczenie własne oraz GE Renewable Energy – podkreślił Orlen.

Jak stwierdził wicepremier Sasin, „to historyczny moment, który będzie zmieniał Polskę na dziesięciolecia a może i stulecia”.

Wicepremier przypomniał, że Orlen wchodzi w nowe obszary działalności, jak morska energetyka wiatrowa, a sama spółka wkrótce jeszcze bardziej się powiększy.

– Strategiczne partnerstwo w offshore to bardzo dobra wiadomość dla Polski – wejście nowych technologii i nowe miejsca pracy – ocenił Sasin.

Zobacz także: Orlen może przejąć farmy wiatrowe na Pomorzu Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej