RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Tragiczny finał poszukiwań starosty płockiego

Mariusz Bieniek (fot.TT/Władysław Kosiniak-Kamysz)
Mariusz Bieniek (fot.TT/Władysław Kosiniak-Kamysz)

W Wiśle na wysokości Płocka odnaleziono ciało mężczyzny. To zaginiony przed kilkoma dniami starosta płocki Mariusz Bieniek. O jego śmierci poinformował szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Akcja poszukiwawcza na Wiśle. Zaginiony to starosta płocki

Służby wznowiły rano akcję poszukiwawczą zaginionego na Wiśle mężczyzny. Jak poinformował w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik mazowieckiej...

zobacz więcej

Informację o odnalezieniu ciała starosty płockiego podał w komunikacie także samorząd powiatu płockiego.

„Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia odnośnie do zaginionego starosty płockiego. Mariusz Bieniek utonął w Wiśle po wypadku, do którego doszło wczesnym wieczorem w dniu 22 sierpnia 2021 r.” – przekazało starostwo powiatowe w Płocku.

Do wypadku, w którym zaginął starosta płocki Mariusz Bieniek, doszło w niedzielę wieczorem na Wiśle powyżej miejscowości Świniary niedaleko Płocka. Jak informowała wcześniej straż pożarna, gdy z łodzi wypadło trzech mężczyzn, dwóch z nich wydostało się na brzeg, w tym dzięki pomocy innych osób, natomiast trzeciego mężczyzny – jak się okazało starosty płockiego – nie udało się odnaleźć, mimo trwającej kilka godzin akcji.

Mariusz Bieniek urodził się w 1983 r. Został po raz pierwszy starostą płockim w 2014 r. - wcześniej był burmistrzem Wyszogrodu w powiecie płockim.

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz złożył bliskim zmarłego kondolencje.W sprawie wypadku na Wiśle płocka Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej