RAPORT

Pogarda

Nowy sondaż. Tak uważa zdecydowana większość

W badaniu uwzględniono też preferencje polityczne uczestników (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
W badaniu uwzględniono też preferencje polityczne uczestników (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Zdecydowana większość badanych nie akceptuje używania wulgaryzmów i wyzwisk przez polityków – wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes dla wpolityce.pl.

Oburzające zachowanie Sikorskiego u Olejnik. Złożono skargę, odpowiedź zaskakuje

Europoseł PO Radosław Sikorski w programie Moniki Olejnik w TVN nazwał Pawła Kukiza „durniem” i „sprzedajną szmatą”. Prowadząca program nie...

zobacz więcej

W ostatnich tygodniach w polityce obserwować można było coraz większą polaryzację i wzrost słownej agresji. Miało to związek m.in. z głosowaniem ws. ustawy medialnej i sprawą nielegalnych migrantów wypychanych z Białorusi.

Politycy opozycji niejednokrotnie w mediach społecznościowych pisali o „je***niu PiS”. Radosław Sikorski w TVN24 nazywał Pawła Kukiza „szmatą”, a Władysław Frasyniuk mówił o polskich żołnierzach (w tej samej co Sikorski stacji) „psy” i „śmieci”.

W nowym sondażu Social Changes uczestnikom badania zadano pytanie, co sądzą o wulgaryzmach i wyzwiskach w polityce.

Kukiz zdecydowanie reaguje po słowach Sikorskiego u Olejnik w TVN24

Złożę pozew przeciwko Radosławowi Sikorskiemu o naruszenie dóbr osobistych – zapowiedział Paweł Kukiz. Chodzi o obraźliwe słowa, które padły na...

zobacz więcej

Aż 71 proc. badanych zgodziło się ze stwierdzeniem: „Całkowicie potępiam używanie wulgaryzmów i wyzwisk przez polityków”.

Blisko co czwarty badany – 24 proc. – uważa, że „w niektórych sytuacjach może to być usprawiedliwione”. Z kolei 5 proc. „całkowicie dopuszcza używanie wulgaryzmów i wyzwisk przez polityków”.

Jak podaje portal, sięganie po wulgaryzmy najostrzej oceniają wyborcy Zjednoczonej Prawicy; aż 87 proc. z nich potępia takie zachowanie. Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej wskaźnik ten wynosi 74 proc., a wśród sympatyków Polski 2050 – 70 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1052 osób w dniach od 13 do 16 sierpnia.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej