RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

PKN Orlen otrzymał Nagrodę Wolności Słowa „Gazety Polskiej Codziennie”

Podczas gali 10-lecia „GPC” Tomasz Sakiewicz uhonorował PKN Orlen (fot. „GPC”)
Podczas gali 10-lecia „GPC” Tomasz Sakiewicz uhonorował PKN Orlen (fot. „GPC”)

PKN Orlen otrzymał Nagrodę Wolności Słowa „Gazety Polskiej Codziennie”, jak uzasadniono, za uratowanie Ruchu i zakup Polska Press. Wyróżnienie odebrał podczas gali 10-lecia gazety wiceprezes spółki Janusz Szewczak.

Orlen przejmuje kontrolę nad spółką Ruch

PKN Orlen przejmuje kontrolę nad Ruch i obejmuje 65 proc. akcji spółki – to efekt decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ruchu o podwyższeniu...

zobacz więcej

Podczas gali 10-lecia „Gazety Polskiej Codziennie” w Warszawie, redaktor naczelny dziennika Tomasz Sakiewicz powiedział, że zdecydowano o uhonorowaniu PKN Orlen m.in. za przejęcie dystrybutora prasy, Ruch SA.

– Ruch był projektem przedwojennym, stworzonym przez polskich wydawców i księgarzy, a okazało się, że na 100-lecie niepodległości miał przestać istnieć. Co by to oznaczało? Że mielibyśmy tylko niemiecką prasę – stwierdził Sakiewicz.

Ratunek dla papierowej prasy


Dodał, że o przyznaniu nagrody zaważył też zakup przez PKN Orlen spółki Polska Press. Razem z przejęciem Ruchu były to jego zdaniem kluczowe decyzje, by podtrzymać w Polsce „dziennikarstwo pisane, inne niż elektroniczne”, a także dać pracę wielu dziennikarzom.

Nagrodę odebrał wiceprezes PKN Orlen Janusz Szewczak. Jak podkreślił, jest to podwójna nagroda: za odwagę cywilną prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka i za patriotyzm gospodarczy „czyniony piórem i mądrym zarządzaniem majątkiem narodowym".

W listopadzie 2020 r. PKN Orlen sfinalizował transakcję przejęcia kontroli nad spółką Ruch SA. 1 marca br. została podpisana umowa kupna Polska Press.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej