RAPORT

Tusk kontra Tusk

„Poseł Franek” – kolejna kompromitacja opozycji. Co Sterczewski robił na granicy? [WIDEO]

„Poseł Franek” – jak nazywają go internauci – to kolejny przedstawiciel opozycji, który próbuje zbić polityczny kapitał na polsko-białoruskiej granicy. Chodzi o parlamentarzystę Koalicji Obywatelskiej Franciszka Sterczewskiego, który rozpalił dyskusję w mediach społecznościowych, gdy we wtorek trafiło tam nagranie z okolic Usnarza Górnego. Widać na nim, jak Sterczewski biegiem próbuje przebić się przez kordon strażników granicznych i policji. Komentujący w większości są zgodni: to kolejna kompromitacja opozycji.

Od poniedziałku polityk jest w okolicy Usnarza Górnego, gdzie próbuje nawiązać kontakt z uchodźcami wypychanymi na terytorium Polski przez białoruskie służby.


Nagranie udostępnił na Twitterze dziennikarz TVP Jakub Wojtanowski, komentując: „upadek instytucji immunitetu”. Kilkunastosekundowe wideo pokazywało gonitwę posła Sterczewskiego i jego slalom między funkcjonariuszami w próbie przedarcia się do koczujących imigrantów.

W pewnym momencie widać nawet, jak nogi nie wytrzymują tempa narzuconego przez parlamentarzystę i ten przewraca się, ale za chwilę podejmuje kolejną próbę szarży. Komentujący początkowo nie mogli uwierzyć w to, że na nagraniu widać posła na Sejm RP. Kolejne ujęcia (widać je w materiale na górze artykułu) rozwiewają jednak wątpliwości, że chodzi o Franciszka Sterczewskiego. „Nasz najszybszy poseł” – komentują. Błażej Poboży z PiS ocenił, że w pojedynku na kompromitacje opozycji na granicy polsko-białoruskiej po wyczynie Sterczewskiego Koalicja Obywatelska prowadzi z Lewicą 4:2. Zobacz także: Co naprawdę dzieje się na pograniczu? Białoruski dziennikarz o kulisach operacji „Śluza”

„Poseł Franek”, „biegający społecznik”


Krytycznych komentarzy jest zresztą znacznie więcej. Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej