RAPORT

Wojna na Ukrainie

Lawina żartów i memów po decyzji KE ws. Polski. „PO apeluje o wyjście z Unii”

Komisja Europejska zabrała głos. Co na to Platforma Obywatelska? (fot.  Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images; TT)
Komisja Europejska zabrała głos. Co na to Platforma Obywatelska? (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images; TT)

„Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania do nielegalnej migracji do UE” – oświadczyła Komisja Europejska. To sprzeczne z tym, do czego nawołują niektórzy przedstawiciele polskiej opozycji. Część spośród jej polityków domaga się wpuszczenia do kraju imigrantów przywiezionych na granicę przez służby Alaksandra Łukaszenki. „Już wiecie, dlaczego Tusk milczy?” – żartuje była działaczka PO Aleksandra Wasilewska.

Unia stanie murem za Polską ws. imigrantów. Czarnecki podaje 5 powodów

W Polsce toczy się gorący spór o przyjmowanie imigrantów. Chociaż nie zdarza się to często, unijni urzędnicy wspierają nasz rząd i podejmowane...

zobacz więcej

KE była we wtorek pytana o doniesienia mediów i organizacji międzyrządowych o wypychaniu siłą migrantów z Polski poza terytorium UE i o to, czy KE kontaktowała się w tej sprawie z polskim rządem.

– Przede wszystkim jeszcze raz powtórzę, że stanowczo odrzucamy próby instrumentalizacji ludzi do celów politycznych. Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie – odpowiedział rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand.

„To informacja dla totalnych” – napisał wiceszef MSWiA Błażej Poboży i oznaczył polityków PO: Donalda Tuska, Klaudię Jachirę i Dariusza Jońskiego.

Zobacz także ->  Wiceszef MSZ: Niemcy dostrzegają problem przerzucania migrantów przez Białoruś

Poseł Zjednoczonej Prawicy Kamil Bortniczuk zapytał, czy opozycja namawia zatem do opuszczenia Unii Europejskiej i polexitu?

„Już wiecie, dlaczego Tusk milczy? Bo by go Merkel do pionu sprowadziła” – napisała była działaczka PO Aleksandra Wasilewska. „To, co robił rząd, od samego początku uważałam za najmądrzejszą postawę. Czy naprawdę tak trudno było to samo zrozumieć ludziom PO?” – dodała.

Weteran z Iraku i Afganistanu: Żołnierzy z orłem na berecie nie obrazi stetryczały Frasyniuk

Władysław Frasyniuk nazwał polskich żołnierzy pilnujących granic „śmieciami”, a dziennikarz TVN ocenił, że powinni oni ujawnić swoje personalia. –...

zobacz więcej

Z kolei radny Solidarnej Polski Sebastian Łukaszewicz dodał: „Trzeciego dnia milczenia przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, KE próbuje wywołać go do tablicy”.

Internauci oceniają, że skoro Platforma Obywatelska domaga się wpuszczenia imigrantów, podważa opinię Brukseli. „Czy będzie rezolucja PE w sprawie osób podżegających?” – pytają żartując i dodają: „To znaczy, że PO od tygodnia apeluje o wyjście z Unii”.

„Opozycja zdradzona o świcie. A tak na poważnie, KE dokładnie wie, że destynacją nielegalnej emigracji nie jest Polska” – piszą.

Zobacz także ->  KE zabiera głos w sprawie polsko-białoruskiej granicy. Możliwe sankcje

Użytkownicy sieci pytają również: „Uuu, i co z tym faktem zrobi Platforma Obywatelska i Lewica, którzy sobie urządzali pielgrzymki na granicę i wołali: otworzyć granice i wpuścić wszystkich!?”

Nie zabrakło również pytań o to, jak w obecnej sytuacji zachowają się dziennikarze TVN, którzy publicznie stawali po stronie polityków chcących wpuszczać imigrantów do Polski.

Więcej o stanowisku Komisji Europejskiej w tej sprawie przeczytasz   TUTAJ.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej