RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Zaskakujące informacje o Tusku. Przyznają to z rozczarowaniem

„Nie potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące bieżących tematów” (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)
„Nie potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące bieżących tematów” (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

Najnowsze

Popularne

Kiedy oczy wszystkich zwrócone są na granicę polsko-białoruską, Donald Tusk zniknął. – Wrócił do zwyczajów sprzed premierowania, gdy zaczynał jako szef Platformy Obywatelskiej – komentują nieoficjalnie politycy jego formacji.

Platforma zmienia zdanie? Tusk apeluje o uszczelnienie granic

Politycy Platformy Obywatelskiej od kilku dni apelują, by wpuścić imigrantów do Polski. Tymczasem szef PO Donald Tusk napisał na Twitterze, że...

zobacz więcej

Polską granicę z Białorusią od kilku tygodni próbują szturmować grupy migrantów, zwożone tam przez białoruskie służby. Granic bronią funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze Wojska Polskiego.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się budowa płotu na granicy polsko-białoruskiej; zbudowany będzie z zasieków i będzie miał 2,5 metra wysokości.

Platforma Obywatelska nie ma w tej sprawie spójnego stanowiska. Część polityków tej formacji apeluje, by migrantów natychmiast wpuścić, obojętnie kim są (Iwona Hartwich argumentowała, że „później się sprawdzi, kim są” ci ludzie).

Część polityków PO jest z kolei zdania, że należy bronić polskich granic i nie uginać się pod presją Mińska.

W dyskusję prawie w ogóle nie włącza się lider ugrupowania Donald Tusk. Kilka dni temu na Twitterze napisał: „Polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione. Kto to kwestionuje, nie rozumie, czym jest państwo. Polityk PO dodał, że ochrona „nie polega na antyhumanitarnej propagandzie, tylko sprawnym działaniu”. „Za czasów PiS polską granicę przekroczyło rekordowo dużo nielegalnych migrantów” – ocenił.

Jachira na granicy, Tusk w szpitalu, Dulkiewicz na marszu

Oczy świata skierowane są na Afganistan, a nasze na wschodnią granicę, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi z Polską i Litwą wojnę hybrydową...

zobacz więcej

Jak ocenia Wprost, „ostatnie występy Donalda Tuska nie wzbudziły dużego zainteresowania w mediach”.

Tusk złapał zadyszkę


– Widać, że Donald nie przygotowuje się do konferencji. Nie potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące bieżących tematów, jak te odnośnie Afganistanu – mówi w rozmowie z „Wprost” anonimowy polityk opozycji.

Jak czytamy, rozmówcy portalu z opozycji są zdania, że Tusk wrócił do zwyczajów sprzed premierowania, gdy zaczynał jako szef Platformy Obywatelskiej.

– Wtedy trudno było go namówić na 40 minut koncentracji przed spotkaniem z dziennikarzami, ale o piłce mógł rozmawiać godzinami. To od razu było widać na konferencjach – mówi „wieloletni znajomy” Donalda Tuska i dodaje, że „były premier przestał się starać”.

Ochojska stawia Tuska do pionu. „W jego słowach zabrakło staranności”

Chociaż politycy opozycji chcą wpuszczenia imigrantów do Polski, większość obywateli jest temu przeciwna. Odczytując nastroje społeczne Donald Tusk...

zobacz więcej

– Donald za szybko wszystko po powrocie osiągnął. Poukładał partię, pogonił Trzaskowskiego. I jeszcze poprawił notowania Platformy Obywatelskiej o 10 punktów procentowych. Za łatwo mu to poszło, poczuł się zbyt pewnie – dodaje.

Donald Tusk. Po co wrócił?


Inny polityk zastanawia się: „Skoro Donald Tusk nie ma ochoty politycznie się starać, to po co wrócił?” – Dla Tuska liczy się, żeby został dobrze zapisany w historii. Zresztą jest z wykształcenia historykiem, więc nic dziwnego, że przykłada do tego wagę – stwierdza.

Rozmówcy portalu nie wiedzą też, jak ma wyglądać najbliższa przyszłość formacji. – Poza kongresem PO o innych wydarzeniach nic nie słychać – mówi kolejna osoba.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej