RAPORT

Pogarda

Kukiz nie odpuszcza Olejnik i Kajdanowiczowi z TVN. Zamieścił nowy komentarz

Paweł Kukiz pisze do Grzegorza Kajdanowicza z TVN (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Paweł Kukiz pisze do Grzegorza Kajdanowicza z TVN (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Po skandalicznych słowach pod adresem żołnierzy RP stacja TVN przeprosiła za zachowanie Grzegorza Kajdanowicza. Dziennikarz tłumaczył z kolei, że jego błąd polegał wyłącznie na tym, iż nie zwrócił uwagi Władysławowi Frasyniukowi. „Ma pan na szczęście perfekcyjną koleżankę” – skomentował Paweł Kukiz, zamieszczając m.in. zdjęcie Moniki Olejnik.

Weteran z Iraku i Afganistanu: Żołnierzy z orłem na berecie nie obrazi stetryczały Frasyniuk

Władysław Frasyniuk nazwał polskich żołnierzy pilnujących granic „śmieciami”, a dziennikarz TVN ocenił, że powinni oni ujawnić swoje personalia. –...

zobacz więcej

– Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi (…) Śmiecie – powiedział na antenie TVN24 Władysław Frasyniuk o pełniących służbę na granicy z Białorusią polskich żołnierzach. Prowadzący rozmowę dziennikarz TVN Grzegorz Kajdanowicz nie zareagował na te słowa. Przeciwnie, domagając się od żołnierzy, by ujawniali swoje personalia i odsłaniali twarze, dolał oliwy do ognia.

Ponieważ wywołało to falę oburzenia, Polacy czekali, czy któryś z mężczyzn przeprosi za swoje zachowanie. Władysław Frasyniuk szybko ocenił, że nie ma za co przepraszać. Z kolei Grzegorz Kajdanowicz w rozmowie z wp.pl powiedział:

„Każdy gość bierze pełną odpowiedzialność za słowa wypowiadane w programie. Mój błąd polegał na tym, że nie zwróciłem uwagi Władysławowi Frasyniukowi, że użycie słowa »śmieć« w stosunku do jakiejkolwiek osoby w jakiejkolwiek sytuacji jest nie do zaakceptowania”.

Zobacz także:   Zapytaliśmy Rzecznika Praw Obywatelskich o skandal w TVN. Zaskakująca odpowiedź

Na ten komentarz zareagował szybko Paweł Kukiz. „Głowa do góry, panie Kajdanowicz! Nikt nie jest doskonały” – napisał na Twitterze Kukiz. „Ma pan na szczęście perfekcyjną koleżankę, która takich błędów nie popełnia” – dodał muzyk i polityk.

Szlaki migracyjne do UE: Ogrodzenia w Hiszpanii, Grecji i na Węgrzech

Przejęcie Afganistanu przez talibów wywołało obawy przed falą uchodźców podobną do napływu uciekających z ogarniętej wojną Syrii w 2015 r. Główne...

zobacz więcej

Sikorski wyzywa Kukiza, Olejnik milczy


Skąd taka reakcja Pawła Kukiza? Przypomnijmy, że 11 sierpnia w programie Moniki Olejnik w TVN24 europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski komentował wydarzenia, które tego dnia miały miejsce na posiedzeniu Sejmu.

Odniósł się również do postawy Pawła Kukiza wobec ustawy medialnej. Muzyk poparł bowiem wraz z częścią posłów swojego koła nowelizację prawa w tym zakresie i ocenił, że repolonizacja mediów jest w Polsce potrzebna.

Zobacz także:   Internauci dali jasny sygnał ws. przyjmowania imigrantów. Politycy muszą to uwzględnić

– Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą – powiedział wówczas Sikorski. Prowadząca program Monika Olejnik nie zareagowała na te obraźliwe słowa.

Kukiz odnosząc się do tej wypowiedzi Sikorskiego zapowiedział, że  w najbliższym czasie wpłynie pozew o naruszenie dóbr osobistych i szerzenie nieprawdy. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej