RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wiceszef MSZ: Niemcy dostrzegają problem przerzucania migrantów przez Białoruś

Marcin Przydacz odniósł się do wypowiedzi niemieckiego polityka (fot. PAP/Marcin Obara)
Marcin Przydacz odniósł się do wypowiedzi niemieckiego polityka (fot. PAP/Marcin Obara)

Władze w Berlinie dostrzegają problem przerzucania przez Białoruś migrantów z Bliskiego Wschodu – napisał na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Skomentował w ten sposób spotkanie wiceszefa dyplomacji Niemiec Miguela Bergera z iracką minister ds. migracji Ewan Faek Dżabro.

„Otwarta rozmowa z iracką minister migracji Ewan Faek Dżabro o tym, jak zatrzymać przerzucanie irackich migrantów przez Białoruś oraz o sytuacji wewnętrznych uchodźców w Iraku. Niemcy będą nadal wspierać wysiłki Iraku zmierzające do ponownego przyjęcia uchodźców wewnętrznych i zewnętrznych” – napisał w poniedziałek Berger na Twitterze.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

„Cieszę się, że także Berlin dostrzega problem narzucania przez Mińsk migrantów z Bliskiego Wschodu. Czy jest to przyczyną nagłej zmiany postawy części polityków polskiej opozycji - nie wiem, ale uważam, że powinniśmy tutaj mówić jednym głosem. Strzeżemy granicy nie tylko Polski, ale całej Unii Europejskiej” – napisał Przydacz, odnosząc się do wypowiedzi niemieckiego polityka.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej