RAPORT

Pogarda

Zapytaliśmy Rzecznika Praw Obywatelskich o skandal w TVN. Zaskakująca odpowiedź

Prof. Marcin Wiącek, nowy Rzecznik Praw Obywatelskich (fot. PAP/Marcin Obara)
Prof. Marcin Wiącek, nowy Rzecznik Praw Obywatelskich (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

W studiu stacji TVN polskich żołnierzy strzegących granic nazwano „psami” i „śmieciami”. Dziennikarz prowadzący rozmowę nie zareagował, a sprawa wywołała powszechne oburzenie. Portal tvp.info zwrócił się więc do Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka z pytaniem, czy będzie interweniował w tej sprawie. Z odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy, wynika, że rzecznik nie ma takich planów.

Lichocka o zachowaniu pracowników TVN: Pełnienie roli zielonych ludzików

Władysław Frasyniuk i dziennikarz TVN ostro skrytykowali polskich żołnierzy strzegących granic z Białorusią. – W kontekście prowokacji, jaką...

zobacz więcej

„Czy w tej sprawie RPO będzie podejmował jakieś czynności? Czy taka forma krytyki żołnierzy służących Państwu Polskiemu mieści się w graniach debaty publicznej, ale także w granicach prawa?” – zapytaliśmy kierując nasze pytania do Marcina Wiącka.

Zobacz także: >  Skandaliczne słowa Frasyniuka o żołnierzach polskich: „Śmiecie”, „wataha psów” [WIDEO]

W odpowiedzi przesłanej nam przez Annę Kabulską z zespołu kontaktów z mediami i komunikacji społecznej, czytamy:

„RPO nie komentuje tej wypowiedzi. Natomiast co do zasady Rzecznik wielokrotnie apelował o umiar w wypowiedziach publicznych”.

  Co ciekawe, w liście RPO skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego Wiącek napisał, że „nieprzyjmowanie wniosków o ochronę międzynarodową od cudzoziemców przebywających w strefie przygranicznej stanowi naruszenie prawa”.

Zobacz także:   Oświadczenie TVN24 ws. Władysława Frasyniuka. „Nie będziemy powielać tej wypowiedzi”

„Proszę o niezwłoczne podjęcie działań w celu rozwiązania sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i zapewnienie cudzoziemcom przebywającym w okolicy Usnarza Górnego, deklarującym zamiar ubiegania się w Polsce o ochronę międzynarodową, możliwości złożenia stosownych wniosków, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa” – napisał Marcin Wiącek.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej