RAPORT

Pogarda

Jest decyzja. Na granicy z Białorusią powstanie wysokie ogrodzenie

Zabezpieczanie granicy (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Zabezpieczanie granicy (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Na granicy polsko-białoruskiej wojsko i Straż Graniczna zbudują wysoki na 2,5 metra płot – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. „Więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w pomoc Straży Granicznej. Wkrótce przedstawię szczegóły dotyczące dalszego zaangażowania Sił Zbrojnych RP” – przekazał.

Premierzy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii ostrzegają Łukaszenkę

Bieżący kryzys na granicach z Białorusią został zaplanowany i systematycznie zorganizowany przez reżim Alaksandra Łukaszenki – podkreślili...

zobacz więcej

W ostatnich miesiącach na granicach Białorusi z UE gwałtownie wzrosła liczba nielegalnych migrantów z Iraku, Syrii, Afganistanu i innych krajów. Początkowo najwięcej osób trafiało na Litwę, która zarzuciła Białorusi zorganizowanie przerzutu imigrantów na jej terytorium w ramach wojny hybrydowej. Później wzrosła liczba nielegalnych migrantów na granicach Łotwy i Polski.

Polska Straż Graniczna wskazuje, że w całym ubiegłym roku na odcinku podlaskim zatrzymano 122 osoby, które nielegalnie przekroczyły granice. W tym roku to już około 780 cudzoziemców. SG odnotowała dotychczas ponad 2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, z czego ok. 1350 próbom pogranicznicy zapobiegli.

Polska i kraje bałtyckie uznały, że „bieżący kryzys na granicach z Białorusią został zaplanowany i systematycznie zorganizowany przez reżim Alaksandra Łukaszenki”.

Błaszczak: Powstanie ogrodzenie na granicy z Białorusią


Wojsko i pogranicznicy kilka dni temu rozpoczęli układanie drutu kolczastego przy polskiej granicy. Poinformowano, że drut ułożono na odcinku liczącym 150 km. Teraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekazał, że powstanie wysokie na 2,5 metra ogrodzenie na granicy polsko-białoruskiej. Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej