RAPORT

Pogarda

Kukiz zdecydowanie reaguje po słowach Sikorskiego u Olejnik w TVN24

Sikorski nazwał go „szmatą” (fot. PAP/Wojtek Jargiło, Tytus Żmijewski)
Sikorski nazwał go „szmatą” (fot. PAP/Wojtek Jargiło, Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

Złożę pozew przeciwko Radosławowi Sikorskiemu o naruszenie dóbr osobistych – zapowiedział Paweł Kukiz. Chodzi o obraźliwe słowa, które padły na antenie TVN24 pod adresem muzyka po jego głosowaniu w Sejmie ws. ustawy medialnej.

Paweł Kukiz reaguje na oświadczenie TVN ws. Frasyniuka

Stacja TVN24 wyraziła ubolewanie, że jej pracownik Grzegorz Kajdanowicz nie zareagował na słowa Władysława Frasyniuka, który nazwał żołnierzy...

zobacz więcej

Były szef MSZ, europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski 11 sierpnia w „Kropce nad i” na antenie TVN24 komentował wydarzenia, które tego dnia miały miejsce na posiedzeniu Sejmu, postawę Pawła Kukiza wobec ustawy medialnej, którą poparł wraz z częścią posłów swojego koła oraz jego wypowiedzi o konieczności repolonizacji mediów.

Sikorski o Kukizie: Sprzedajna szmata


Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą – powiedział wówczas Sikorski. Prowadząca program Monika Olejnik nie zareagowała na te obraźliwe słowa.

Kukiz odnosząc się do tej wypowiedzi Sikorskiego zapowiedział, że w najbliższym czasie wpłynie pozew o naruszenie dóbr osobistych, szerzenie nieprawdy.

Polityk zwrócił też uwagę, że podobnie jak w przypadku obraźliwych słów o żołnierzach, które padły w niedzielę w TVN24 z ust opozycjonisty czasów PRL Władysława Frasyniuka, również w przypadku wypowiedzi Sikorskiego prowadząca nie zareagowała. – Widać, że to w tej stacji jest praktyką, że dziennikarze nie reagują – stwierdził.

– Dziwię się, że stacja TVN nie ubolewała w sytuacji wypowiedzi obraźliwych, które płynęły z ust Sikorskiego – powiedział lider Kukiz'15. – Być może też chcą wyrazić ubolewanie, ale ponieważ to są wolne media, to idzie to wszystko bardzo wolno – podkreślił.

11 sierpnia w Sejmie czterej posłowie Kukiz'15 najpierw zagłosowali za odroczeniem obrad Sejmu, a potem gdy odbyła się reasumpcja tego głosowania, trzech z nich, w tym Kukiz, opowiedziało się przeciwko odroczeniu. Obrady były kontynuowane i trzech posłów ugrupowania, w tym Kukiz poparło przygotowane przez PiS zmiany w tzw. ustawie medialnej. Te wydarzenia wywołały falę krytycznych komentarzy polityków opozycji i części mediów pod adresem Kukiza.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej