RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nie tylko „śmiecie”. Żołnierze w TVN nazwani są też „zbirami”

Ataki na polskich żołnierzy (fot. PAP/Artur Reszko, Wojciech Olkuśnik)
Ataki na polskich żołnierzy (fot. PAP/Artur Reszko, Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Kto wam dał prawo nosić flagę polską? Jesteście zwykłymi zbirami – krzyczała do żołnierzy broniących polskiej granicy z Białorusią bohaterka „Faktów” TVN. Wypowiedź kobiety nie padła „na żywo”, a została świadomie wybrana do materiału. W TVN24 kilkanaście minut później polskich żołnierzy Władysław Frasyniuk nazwał „psami” i „śmieciami”.

Paweł Kukiz reaguje na oświadczenie TVN ws. Frasyniuka

Stacja TVN24 wyraziła ubolewanie, że jej pracownik Grzegorz Kajdanowicz nie zareagował na słowa Władysława Frasyniuka, który nazwał żołnierzy...

zobacz więcej

Grupa migrantów od kilkunastu dni koczuje na Białorusi tuż przy granicy z Polską. Osoby te przywiezione zostały przez białoruskie służby, które dostarczają im pożywienie i papierosy, członkowie grupy są przywożeni i odwożeni z miejsca co kilkadziesiąt godzin.

Grupa, w przeciwieństwie do tego co podawał TVN24, nie znajduje się na „pasie ziemi niczyjej”, lecz na Białorusi. W grupie nie ma ani jednego dziecka, jest kilka kobiet i większość mężczyzn. Nieprawdą jest to, co piszą niektóre media, że osoby te „wróciły na Białoruś”; cały czas przebywają po tamtej stronie granicy, nie na „ziemi niczyjej”.

Osoby te znajdują się na terenie kontrolowanym przez stronę białoruską i wejście na pas graniczny wiązałoby się z naruszeniem granicy państwowej.

Z białoruskiej strony przed ewentualnym odwrotem zagradzają im drogę białoruskie służby. Przejścia na polską stronę pilnują żołnierze i funkcjonariusze SG.

Oburzające słowa pracownika TOK FM. Zrównał Straż Graniczną z SS

Funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze chronią polską granicę przed nielegalnymi migrantami zwożonymi przez białoruskie służby. Na...

zobacz więcej

Do grupy nie zostali przepuszczeni przez żołnierzy politycy i media. Postawę żołnierzy skrytykował w TVN24 Władysław Frasyniuk.

– Tak nie postępują żołnierze, śmieci po prostu, to nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost, to antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie – mówił.

Prowadzący program pracownik stacji Grzegorz Kajdanowicz nie zareagował na nienawistne słowa Frasyniuka. Wręcz przeciwnie, kontynuował atak na żołnierzy. Przypomnijmy, podobną postawę wobec skandalicznych słów przyjęła ostatnio Monika Olejnik; w jej programie Radosław Sikorski nazywał Pawła Kukiza „szmatą”.

W materiale ukazanym na antenie TVN polskich żołnierzy atakowała też kobieta, która pod granicę przyjechała z dzieckiem.

Kto wam dał prawo nosić flagę polską? Jesteście zwykłymi zbirami – krzyczała do żołnierzy. – Ja nie mogę na to patrzeć, dlatego jest tutaj moje małe dziecko, żeby wiedziało, co się dzieje, bo naprawdę ziemia jest mała i za chwilę nam może się takiego wydarzyć – mówiła kobieta.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej