RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gdzie na wakacje? Oto najbardziej relaksujące miasto na świecie

Na szczycie zestawienia najbardziej bezstresowych miast znalazła się stolica wyspy Korfu (fot. Shutterstock/Todoran Andrei)
Na szczycie zestawienia najbardziej bezstresowych miast znalazła się stolica wyspy Korfu (fot. Shutterstock/Todoran Andrei)

Turyści ceniący sobie odpoczynek typu wellness powinni rozważyć wycieczkę na Korfu. Stolica tej greckiej wyspy znalazła się na szczycie zestawienia najbardziej relaksujących destynacji.

Tysiące gumowych kaczek ścigały się na rzece Chicago [WIDEO]

Około 70 tys. żółtych gumowych kaczek wrzucono z mostu Columbus w Chicago do rzeki o tej samej nazwie z okazji corocznych obchodów miejskich...

zobacz więcej

Biorąc pod uwagę takie czynniki, jak zanieczyszczenie hałasem, zanieczyszczenie powietrza, ilość terenów zielonych, ciekawych restauracji, Radical Storage przygotowało zestawienie najbardziej relaksujących miast idealnych na krótki wypad, tzw. city break. I tak na szczycie zestawienia najbardziej bezstresowych miast znalazła się stolica wyspy Korfu.

Jest to miejsce o niezwykłej architekturze miasta, która nieco odbiega od typowo greckiej zabudowy.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęło miasto Funchal na Maderze. Niski poziom hałasu i zanieczyszczenia powietrza, wspaniała pogoda – występuje tu jedynie 80 dni deszczowych rocznie, a także konkurencyjne ceny, jeśli chodzi o jedzenie poza domem, sprawiają, że miasto zajęło wysoką drugą pozycję. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Madera to wyspa wiecznej wiosny, co zapewnia idealne warunki do błogiego relaksu i cieszenia się malowniczą przyrodą.

W pierwszej piątce zestawienia najbardziej relaksujących miast uplasowały się też Zadar, Dubrownik i Salzburg.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Osoby o skołatanych nerwach, które poszukują oazy spokoju, powinny unikać Londynu. Ten znalazł się na drugim końcu zestawienia, zyskując miano najmniej bezstresowego miasta. Na tej liście są też Moskwa, Stambuł, Rzym i Nowy Jork.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej