RAPORT

Pogarda

Paweł Kukiz reaguje na oświadczenie TVN ws. Frasyniuka

Pawła Kukiza w TVN obrażał były szef dyplomacji (fot. PAP/Leszek Szymański)
Pawła Kukiza w TVN obrażał były szef dyplomacji (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Stacja TVN24 wyraziła ubolewanie, że jej pracownik Grzegorz Kajdanowicz nie zareagował na słowa Władysława Frasyniuka, który nazwał żołnierzy „śmieciami”. Do oświadczenie stacji odniósł się Paweł Kukiz, którego wyzywał u Moniki Olejnik Radosław Sikorski. Przypomnijmy, wtedy również nie było żadnej reakcji.

Oburzające zachowanie Sikorskiego u Olejnik. Złożono skargę, odpowiedź zaskakuje

Europoseł PO Radosław Sikorski w programie Moniki Olejnik w TVN nazwał Pawła Kukiza „durniem” i „sprzedajną szmatą”. Prowadząca program nie...

zobacz więcej

Działacz opozycji z czasów PRL Władysław Frasyniuk powiedział w niedzielę w TVN 24 o żołnierzach, którzy nie wpuszczają do Polski grupy cudzoziemców na granicy z Białorusią, że „nie służą państwu polskiemu – przeciwnie – plują na wartości, o które walczyli ich rodzice”.

Władysław Frasyniuk o żołnierzach polskich


– Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania – trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie – mówił Frasyniuk.

Prowadzący program pracownik stacji Grzegorz Kajdanowicz nie zareagował na nienawistne słowa Frasyniuka. Wręcz przeciwnie, kontynuował atak na żołnierzy.

– Myślę, że wystarczyłoby pokazać twarz, po prostu się wylegitymować i powiedzieć, jak się nazywa żołnierz, strażnik i policjant i przekazać swoją funkcję. Tego nawet nie można się dowiedzieć od tych ludzi, którzy strzegą dostępu do tych kilkudziesięciu imigrantów – mówił Kajdanowicz.

Oświadczenie TVN24 ws. Frasyniuka i Kajdanowicza. „Nie będziemy powielać tej wypowiedzi”

W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej...

zobacz więcej

W nocy do wypowiedzi Frasyniuka odniosła się w redakcja TVN24. „W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka na żywo w TVN24 wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program. Nie będziemy powielać tej wypowiedzi. Oświadczamy, że sprzeciwiamy się każdej formie agresji, także tej słownej, w życiu publicznym” – napisano.

Nie poinformowano, czy Kajdanowicz poniesie jakiekolwiek konsekwencje.

Paweł Kukiz komentuje oświadczenie TVN24


Do oświadczenia stacji odniósł się poseł Paweł Kukiz. „Tak... A mnie za wasze »ubolewanie« po pomyjach z ust Sikorskiego ma wystarczyć »osłupienie wyraźnie widoczne na twarzy« redaktor prowadzącej?” – napisał parlamentarzysta.

Premier Morawiecki reaguje na nienawistne słowa Frasyniuka. „Podłe”

W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej...

zobacz więcej

Przypomnijmy, kilka dni temu w Sejmie czterej posłowie Kukiz'15 najpierw zagłosowali za odroczeniem obrad Sejmu ws. nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, a potem – gdy odbyła się reasumpcja tego głosowania – trzech z nich opowiedziało się przeciwko odroczeniu. Wśród nich był Paweł Kukiz.

To wywołało falę krytycznych komentarzy polityków opozycji. Grzmieli o przekupywaniu Kukiza stanowiskami i o politycznej korupcji.

Postawę Kukiza krytykował w TVN w programie Moniki Olejnik „Kropka nad i” były szef polskiej dyplomacji z czasów rządu PO-PSL Radosław Sikorski, obecnie europoseł Platformy Obywatelskiej.

– Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą – stwierdził Sikorski. Monika Olejnik nie zareagowała na oburzające słowa polityka PO. Przeszła do kolejnego pytania.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej